"זהות" תוכנס לגוש המאוחד? (צילום: הלל מאיר ויונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
פייגלין במסר תקיף לבנט. ארכיון | צילום: הלל מאיר ויונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

קשיים בחיבור בין בנט לפייגלין: למרות ששני המתמודדים דיברו על חשיבות החיבור לקראת הבחירות בספטמבר, מתברר שהמגעים בין יו"ר זהות לבין השר לשעבר מהימין החדש תקועים ונמצאים על סף פיצוץ - כך פורסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית. הרקע: השאלה מי יעמוד בראש הרשימה המאוחדת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פייגלין אמר לאחרונה שהוא מוכן ללכת רק עם בנט ושקד ובנט אמר שהוא פועל להקים גוש ימני ליברלי. כבר כמה שבועות יש מגעים שקטים בין בנט לפייגלין, שבהם לא הושגה הסכמה על השאלה מי יעמוד בראש. פייגלין היה מוכן לפריימריס פתוחים שיקבעו את זהותו של המקום הראשון ברשימה, אבל בנט ככל הנראה לא רוצה בכך ו"מושך זמן" עד שזה יהיה בלתי אפשרי. 

סביר להניח שבנט חושב שהוא אמור לעמוד בראש, מכיוון שהוא היה קרוב יותר לאחוז החסימה (מרחק של 1,400 קולות בלבד). בסביבת פייגלין אומרים שאמנם מפלגת "זהות" קיבלה מעט פחות קולות מהימין החדש - כ-120 אלף לעומת 140 אלף, אבל שקד ובנט הביאו את הקולות הללו כזוג. לכן, לפי סביבתו של פייגלין, הוא זה שצריך לקחת את המושכות ולהוביל.

יתממוד מול בנט בהצבעה? פייגלין (צילום: הלל מאיר פלאש 90, חדשות)
יתממוד מול בנט בהצבעה? פייגלין | צילום: הלל מאיר פלאש 90, חדשות

בשל כך, פייגלין אמר לבנט שהוא מוכן אפילו לקיים פריימריז פתוחים: "בוא נתחרה על ההנהגה ומי שיוביל ינצח". משיכת הזמן של בנט בעייתית מכיוון שאם עד סוף השבוע המהלך לא ייצא לדרך, הוא כבר לא יקרה. על הרקע הזה שיגר פייגלין אולטימטום לבנט: "אם עד סוף השבוע אתה לא מוכן להתמודדות על ההנהגה, אנחנו רצים בנפרד". חשוב לציין כי אם שקד תיכנס לתמונה על הנהגת הרשימה, אולי זה ישנה את כוחו של האולטימטום.

מהימין החדש נמסר בתגובה: "יו"ר תנועת הימין החדש נפתלי בנט בונה גוש ימין ליברלי, שמאגד את כל מי שמאמין בכלכלה חופשית, ביהדות מחברת ללא כפייה, ובשלמות הארץ. כל מי שרואה עצמו כימין ליברלי מוזמן".