"מדינת ישראל חשובה יותר, זה סיפור פוליטי רכילותי הזוי": יו"ר כחול לבן, בני גנץ, התייחס היום (שישי) גנץ לפרשת הטלפון שלו שנפרץ על ידי גורמים אירניים - פרשה שנחשפה אמש לראשונה בחדשות ואמר: "איני מתכוון להתייחס לרכילות זולה". באשר למצב הביטחוני בדרום אמר הרמטכ"ל לשעבר: "מדובר באובדן ההרתעה של מדינת ישראל".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

"אנחנו נמצאים באירוע ביטחוני מתמשך ובדרך של האירוע הזה ובמציאות שבה אנו נמצאים, מישהו ממציא סיפור פוליטי הזוי לחלוטין", הסביר גנץ בהתייחסו לחשיפה כי האירנים פרצו למכשיר הסלולרי שלו. "אני לא מתכוון ללכת למקום הלא ביטחוני ולדבר על הנושא הרכילותי".

גנץ אמר כי יש כאן שני אירועים: "יש לנו מלחמה על הבית ויש לנו מאבק על הדמוקרטיה ועל האתיקה. אני לא חושב שבני גנץ זה הסיפור. אין כלום. זו סתם חטטנות לא אתית של האנשים שמתמודדים מולי, שהאתיות שלהם ברצפה".

"למה שמילצ'ן ימציא דבר כזה?" (צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
נתניהו: לא עוכדנתי בעניין גנץ" | צילום: ישראל שלם, פלאש 90, חדשות


 
הרמטכ"ל לשעבר הסביר שלמרות שכל תכולת מכשירו נמצאת בידיים אירניות, אין מדובר בבעיה ביטחונית והדגיש: "אני לא נתון לסחיטה בשום פנים ואופן אני חוזר ומפציר בכם: מישהו עושה לכם ספין ואתם נופלים בזה".

במהלך מסיבת העיתונאים שנערכה בנחל עוז, בה התייחס גנץ לפרשה, הוא סירב לענות לשאלות כל הכתבים בנוגע לתוכנם של החומרים שהיו קיימים על מכשיר הטלפון שלו וגם לשאלתו של כתב "הארץ", חיים לוינסון, האם היה מדובר ברומן שהסתיר לכאורה.  

זמן קצר לפני ההצהרה, הליכוד עתר לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה למנוע את שידור מסיבת העיתונאים של בני גנץ בטענה לתעמולת בחירות - והוועדה הכריעה שיש לשדר את ההצהרה בדיליי של 10 דקות, בדומה להחלטה דומה בנוגע להצהרת נתניהו לפני כשבועיים.

"בטלפון האישי של גנץ לא היה מידע ביטחוני"

ב"כחול לבן" פרסמו הבוקר הודעה חריפה בנוגע לפרשה - והאשימו את נתניהו בהפצת שקרים נגד גנץ: "אין שחר לתדרוכים המתבצעים על ידי מקורבי ראש הממשלה. בטלפון האישי של גנץ, שהותקף לפני חודשים ספורים לא היה מידע בטחוני, לא היו סרטונים מביכים והוא מעולם לא עמד בפני סחיטה".

עוד הוסיפו במפלגה כי "גנץ הוא המועמד המוביל לראשות ממשלת ישראל וברור לכל אזרח ולכל בר דעת שתזמון ההדלפה אינו מקרי. תדרוכיהם של מקורבי נתניהו החל מאמש והפצת השקרים בסיטונות מוכיחים מעל לכל ספק מי עומד מאחורי הפרסום ולמה".

מפלגת כחול לבן (צילום: החדשות)
זעם בכחול לבן שלא גילו על הפרשה | צילום: החדשות

מוקדם יותר היום, שותפיו למפלגה של הרמטכ"ל לשעבר זעמו על כך שגילו את הפריצה למכשירו הסלולרי של יו"ר המפלגה מהדיווח במהדורה המרכזית של החדשות 12, ולא עודכנו על כך מראש. משכך, כינס גנץ את שלושת חבריו להנהגת המפלגה - הרמטכ"לים לשעבר משה יעלון וגבי אשכנזי ויו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד - לדיון מיוחד.

אמש פורסם כי שני בכירים בשב"כ פנו לפני חמישה שבועות למועמד לראשות הממשלה, בני גנץ, והודיעו לו שאחד מהמכשירים הסלולרים שברשותו נפרץ על ידי מערך סייבר אירני. הם אמרו לו שתכולתו, כולל פרטיו האישיים ותכתובות נמצא עכשיו בידיים העוינות ביותר. הבכירים בשב"כ אמרו לגנץ שיפעל על פי הבנתו.

הפגישה בין השב"כ לגנץ התקיימה במהלך הימים הסוערים של תחילת דרכו הפוליטית, ובה הוזהר גנץ שעליו לצאת מנקודת הנחה שכל פריט רגיש על הטלפון עשוי לשמש נגדו בעתיד אם ישמש בתפקיד ממלכתי בכיר והם השאירו בידיו את הדרך כיצד לפעול. בעקבות החשיפה ולאחר פניית החדשות לקבלת תגובה - גנץ ביטל סיור ברים שתכנן לקיים הערב במסגרת קמפיין הבחירות של "כחול לבן".

בשב"כ פנו לגנץ לפני 5 שבועות (צילום: תקשורת שב״כ, חדשות)
בשב"כ פנו לגנץ לפני 5 שבועות | צילום: תקשורת שב״כ, חדשות

מדובר ביכולות סייבר מתקדמות מאוד שיש בידי האירנים. זה לא חדש ומדובר במאמץ גדול מאוד להגיע ליכולות הללו ולנסות לאסוף מידע על אנשים בכל העולם, כמובן ישראל היא יעד מרכזי להתקפות מסוג זה. מדובר בכלי תקיפה שמקבלים בהודעת וואטסאפ, סמס או מייל, וכשפותחים אותן הכלי מאפשר השתלטות מרחוק על המכשיר והוא שואב ממנו את כל המידע.

מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה והליכוד לא קשורים לפרסומים בעניינו של גנץ בשום צורה. לעומת זאת, גנץ שעומד ליד הגדר ואומר שצריך להיות יותר תקיפים, תמך בהסכם הגרעין המסוכן עם אירן והשתתף באירוע לזכר 1000 מחבלי חמאס שנהרגו במבצע צוק איתן. זה מראה לא רק על שיקול הדעת הלקוי שלו, אלא גם על כמה שהוא חלש".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו