הליכוד נגד הליכודניקים החדשים - גרסת בחירות 2019: מה קרה לקבוצת הצעירים שבעבר מירי רגב קראה להם סוסים טרויאנים וכיום היא דואגת להצטלם איתם, אבל המנגנון של המפלגה עובד חזק נגדם. על הקרב הלוהט והיצרי הזה בתוך הליכוד.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

יכול להיות שלפריימריז הנוכחיים, אחרי 8 שנים של פעילות בתוך המפלגה החבורה, החבורה מגיעה עם בסיס חזק וכוח לא מבוטל. לטענתם יש להם יותר מ-8,000 מתקפדים שיכולים להצביע.

"מפחדים מאיתנו, אנחנו היחידים שגדלים, אנחנו הכי צעירים ואין גבול ליכולת שלנו לגדול", מסביר ליאור מאירי שמתמודד מטעם הליכודניקים החדשים בפריימריז. "הליכוד כבר השתלטו עליו, אנחנו באנו להחזיר אותו לערכיו הישנים".

אל דברים אלו הצטרף אסף רותם שהתמודד גם הוא: "יש לא מעט מן הסתם שחושדים בנו כי אנחנו שונים קצת מהמרכיבים הדמוגרפים שלנו מהליכוד היום".

אז מי הם הליכודניקים החדשים? מדובר בקבוצה של צעירים ליברלים שהתארגנו יחד להתפקד לליכוד, כדי להוות משקל נגד לקבוצות הכוח ששולטות במפלגה. אבל מאז ההקמה כוחם גדל. לדברי הקבוצה היום יש להם 15 אלף מתפקדים מתוכם 8000 יכולים להצביע בפריימריז.

_OBJ

"הכוח שלנו רק הלך וגדל", הסביר דן קלארמן העומד בראש המטה של הליכודניקים החדשים. "היום נהיה יותר ויותר מסוכן לצאת נגדנו פוליטית ישירות". השנה בפעם הראשונה הם החליטו לרוץ בעצמם לכנסת, להריץ שישה מועמדים שלהם בפריימריז לרשמית הליכוד.

"נתניהו הוא לא הליכוד, והליכוד הוא לא נתניהו. אנחנו באנו לקדם את סט הערכים של תנועת הליכוד", הסבירה הדר ויסמן שמחוני, שמבין כל המתמודדים של הליכודניקים החדשים לה הסיכוי הכי טוב להיכנס על משבצת הצעירים בליכוד. ולא במפתיע דווקא בגלל אמירות כמו אלו החלו מרבית ההליכים נגדם במפלגה.

"הם מפחדים - מאיתנו"

לדברי ליאור מאירי, "אנחנו לא קבוצת הלחץ היחידה בליכוד. למה את המתיישבים שהתפקדו בהמוניהם והתאגדו לליכוד אך אחד לא בדק אותם, ואף אחד לא הלך לבדוק את הוועדים ואת אנשי התעשייה האווירית ורשות שדות התעופה, או נהגי המוניות - מה הם מתכוונים להצביע, ואם הם כהנא או מרצ. לנו עשו את זה כי מפחדים מאיתנו".

מלבד הקולות שלהם, מנסים הליכודניקים החדשים לגייס קולות מוותיקי התנועה, אלה שחולקים עמם את האג'נדה האזרחית-חילונית. עד כה נפסלו והודחו מהליכוד ארבעה מששת המועמדים שלהם. אלו הגישו עתירה לבית המשפט המחוזי. שניים בטוח יכולים לרוץ: ניר הירשמן והדר ויסמן שמחוני.

הליכודניקים החדשים לא הולכים לשום מקום, מלבד אולי בית המשפט כדי שיאפשר להם לרוץ. גם אם לא יצליחו להיכנס לכנסת, בפעם הזו הם רוצים להראות בפריימריז הפגנת כוח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו