הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי התייחס הבוקר (שלישי) לאפשרות של איחוד בגוש המרכז-שמאל ואמר כי הוא "עובד על זה". אשכנזי יצא לפעילי קמפיין "בלי איחוד הקול אבוד" שהפגינו מול ביתו בכפר סבא, אמר להם כי הוא פועל בכיוון הזה והביע תקווה שהתשובה תהיה חיובית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"אין לי ויכוח איתכם על הצורך באיחוד", אמר אשכנזי. "אני ממש עובד בזה, זה מה שאני עושה - מנצל את כל הטיעונים וההיגיון בלהסביר". אשכנזי הוסיף כי איחוד זה "תמיד נכון ובוודאי עכשיו", ואף רמז שההחלטה בנושא תהיה תוך ימים אחדים: "התשובות יתקבלו בימים האלה, כל יום עד הרגע האחרון הוא חשוב ואני מקווה שנהיה אנשי בשורה".

יואב גלנט, שמתמודד היום בפריימריז בליכוד, מיהר להגיב לדברי אשכנזי ואמר: "יש ביטחון בימין מול האיחוד בשמאל. זה אנחנו או הם. חייבים לבצר את הביטחון בליכוד".

פעילים למען איחוד נפגשים עם אשכנזי (צילום: יחצ, חדשות)
פעילים למען איחוד נפגשים עם אשכנזי | צילום: יחצ, חדשות

גנץ נועד בימים האחרונים עם אשכנזי כדי להגיע לחיבורים שישנו את מפת הגושים ויעבירו קולות מהצד הימני לצד השמאלי. לפי שעה לא בטוח שהסכמה של אשכנזי להיכנס לזירה הפוליטית וחבירה לגנץ תבטיח לו את המקום השני במפלגה, שכרגע מאויש על ידי בוגי יעלון.

אם אשכנזי יחליט שהוא לא מעוניין לחבור לגנץ, ישנה הערכה שיו"ר חוסן לישראל יציע לאשכנזי תפקיד בכיר בהנהגה, תמורת תמיכה מבחוץ (בדומה להבטחה של המחנה הציוני לעמוס ידלין).

לבסוף, אם אכן החיבורים בגוש המרכז-שמאל יתממשו, במפלגתו של גנץ מחפשים שם שיוכל לאחד את כל המפלגות תחת גג אחד. אין כוונה להישאר עם שרשרת השמות "חוסן לישראל-תל"מ".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו