אשל מתגייס למען שרן
אשל מתגייס למען שרן | צילום: פלאש 90, חדשות

דוד שרן, ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיע לפני שבועיים באופן רשמי על התמודדותו על מחוז תל אביב בליכוד, המקום ה-29. מדובר במקום ריאלי ביותר שיש עליו תחרות קשה ביותר, עם קרוב לתריסר מועמדים, כך שכל קול חשוב. אך למי שלא זוכר, יש עוד פרט מעניין על שרן: עומדת מעליו המלצה לכתב אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשת כלי השיט והצוללות (תיק 3000).

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

מי שמתגייס לטובת שרן הוא נתן אשל, שנחשב לאיש המקורב ביותר לראש הממשלה. באמצעות שורת טלפונים ומסרונים שהוא שלח לפעילים בכירים בליכוד, מנסה אשל לשכנע אותם לתמוך בשרן, שהצבתו במקום ה-29 ברשימה לכנסת, השמור למחוז תל אביב, ייקבע על פי כמה מאה קולות בלבד.

דוד שרן בהארכת מעצרו, ארכיון
דוד שרן בהארכת מעצרו, ארכיון | צילום: Yehuda Haim/Flash90, חדשות

עקרונית ניתן היה לחשוב שאחרי שיצא ללא רבב מתיק 3000, נתניהו ינסה להרחיק את עצמו מהפרשה שבה הוא אינו חשוד אישית ולא היה רוצה שיהיה מישהו בשורות הליכוד שיזכיר את הפרשה. אנשי נתניהו אומרים בתגובה רשמית שאשל לא פועל לטובת אף מועמד ומטבע הדברים גם לא לשרן.

נתן אשל ובנימין נתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מקורבי אשל אומרים שהוא פועל לטובת שרן כיוון שמדובר בחבר שלו. שרן אומר שהוא מברך על תמיכתו של אשל, שאותו הוא מחשיב כחבר עוד מימיהם בלשכת ראש הממשלה.