יחזרו לשתף פעולה?
בנט ושקד | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

האם נתניהו עומד לפטר את בנט ושקד מהממשלה והקבינט? ח"כים במפלגת הבית היהודי, בהם מוטי יוגב, פנו בתחילת השבוע לנתניהו בבקשה להעביר את השניים מתפקידם, לאחר שעזבו את המפלגה והקימו את "הימין החדש". הרציונל: מדובר בתפקידים של הבית היהודי, שמטעמו מונו לתפקיד. נתניהו שוקל את הבקשה: בתשובה לפנייתנו מסרו בליכוד "לא מתייחסים", אך לאחר מכן הצהירו: "הליכוד לא קיבל שום פנייה מהבית היהודי לפטר את בנט ושקד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות  

לפי "תקדים גלנט" מהשבוע, כששר עוזב את מפלגתו הוא מפוטר אם היא מבקשת זאת: כך קרה השבוע כשהשר יואב גלנט סיכם עם כחלון על עזיבת משרד השיכון והבינוי ועזב את הכנסת ומפלגת "כולנו". 

ההתלבטות היא שסילוקם של בנט ושקד עשוי להפוך אותם ל"קדושים מעונים", אבל מאידך המהלך ימנע מהם נכס תקשורתי חשוב בזמן בחירות מתוקף היותם שרים וחברי קבינט. תגובות הליכוד המסתוריות - "לא מתייחסים" ולאחר מכן הכחשת הפנייה מהבית היהודי - מעידות ככל הנראה שהדבר נשקל ברצינות רבה.

נתניהו. קורא ללכידות
יפטר את השרים? נתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

בסקר שפורסם הערב בתוכנית "פגוש את העיתונות", שערכו מינה צמח ומנו גבע ממכון המחקר "מדגם" בשיתוף iPanel, קיבל בנט יותר תמיכה משקד. 507 מרואיינים במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה הבוגרת בארץ השתתפו בסקר שנערך ביום חמישי: כשנשאלו מי לדעתם צריך להוביל את רשימת "הימין החדש" בבחירות הקרובות. 33% השיבו כי נפתלי בנט צריך לעמוד בראש הרשימה, 27% תמכו באיילת שקד ו-40% לא החליטו.

תוצאות סקר
תוצאות סקר "פגוש את העיתונות" | צילום: החדשות

שלשום נחשף במהדורה המרכזית כי שרת המשפטים שקד שוחחה עם בכיר בליכוד, ארבעה ימים לפני שהכריזה יחד עם השר בנט על עזיבת הבית היהודי והקמת מפלגת "הימין החדש". במהלך השיחה נידונו האפשרויות הפוליטיות שעומדות בפני שקד, והבכיר בליכוד אמר לה כי היא יכולה להתברג במקום גבוה ברשימת המפלגה לכנסת.

שקד השיבה לאותו הגורם כי היא מודעת לכך, הציגה רושם כי הליכוד היא המפלגה שנמצאת אצלה בעדיפות עליונה אך ציינה כי לדעתה ראש הממשלה ויו"ר המפלגה נתניהו לא יתן לה לקצר את התקופה שבה ניתן להצטרף למפלגה ולהתמודד ברשימה. איש הליכוד טען בתגובה כי מזכירות המפלגה תאשר את זה, אך שקד חזרה ואמרה שנתניהו לא ייתן את החתימה שלו למהלך. לדבריה בפגישה, היא תוכל לחזור לליכוד רק אחרי עידן נתניהו במפלגה. משקד נמסר אז בתגובה לדברים: "לא ביקשתי להצטרף לליכוד וכל רמיזה כזאת היא שקר מוחלט".

בסקר שפורסם ביום רביעי במהדורה המרכזית, מפלגת "הימין החדש" בראשות בנט ושקד שמרה על כוחה מהסקר הקודם וזכתה ל-6 מנדטים. בבית היהודי גם בסקר הזה, שערכו מינה צמח ומנו גבע ממכון "מדגם" בשיתוף עם iPanel, התקרבו בצורה מסוכנת לאחוז החסימה וזכו ל-4 מנדטים בלבד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו