על רקע הדיווחים על הגברת המגעים להקמת ממשלת מיעוט, זכה אמש (ראשון) יו"ר כחול לבן בני גנץ לקבלת פנים עוינת כשהגיע להשתתף בחתונת בנו של חבר הכנסת יעקב אשר, יו"ר סיעת יהדות התורה. בין היתר, קראו לעברו מחוץ לאולם "לך לערבים" ו-"רק ביבי". עם זאת מארחיו באירוע קיבלו את פניו בשמחה ובחיוך, והוא אף רקד עם הנוכחים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ביציאתו מאולם השמחות, התגודדו סביב מכוניתו של גנץ כמה עשרות בחורי ישיבה, שצעקו לעברו קריאות גנאי: "בני, לך מפה, לך לאחמד טיבי. לך לאיימן עודה, לך לערבים. רק ביבי". לעומתם, חלק מהנוכחים קראו לשקט והיסו את הצועקים. מיד עם תחילת הקריאות נגד גנץ נשמעו צעקות "שקט", ו-"לא פה".

גנץ וח"כ אשר (צילום: מוטי גרין)
גנץ וח"כ אשר | צילום: מוטי גרין

אתמול דיווחנו על האצת המגעים לקראת ממשלת מיעוט בראשותו של גנץ. בכחול לבן קבעו מרתון פגישות מול מפלגת העבודה ומול מרצ שיחל מחר, והחלו לחשוב כיצד לשווק הקמה של ממשלה צרה לציבור. במקביל נתניהו שוחח היום עם ליצמן ודרעי, ובכיר בליכוד הצהיר כי מינוי נפתלי בנט לתפקיד שר הביטחון הוא הדבר היחיד שמנע ממנו לחבור לכחול לבן.

גנץ אמר היום שלא יסכים לשבת בממשלה תחת בנימין נתניהו כשמעל ראשו עומד כתב אישום, ואף האשים את נתניהו בשימת שיקוליו האישיים לפני שיקולי הביטחון - דברים שלא נאמרים רגע לפני איחוד. ואכן מאחורי הקלעים החל גנץ להאיץ את המגעים עם המפלגות שירכיבו את ממשלת המיעוט: אם עד כה המפגשים עם העבודה התנהלו בעצלתיים כעת נקבע מרתון של פגישות מולם ומול מרצ.

גנץ הגיע לחתונה של ח"כ חרידי
גנץ מחוץ לאולם החתונה, הערב

בהמשך השבוע גם תתקיים פגישה בין גנץ לאביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו. בחדשות סוף השבוע התראיין ליברמן והציע לגנץ לקבל את מתווה הנשיא (רוטציה ונבצרות לנתניהו), אך התשובה הרשמית של גנץ תגיע רק לאחר פגישתם. גורמים בכחול לבן מסרו בנוגע לדברים ש"לא הייתה שום פריצת דרך".