הימורים על סיכויי נתניהו להיבחר מחדש באתר התחזיות hypermind (צילום: צילום מסך)
hypermind הימורים על נתניהו באתר | צילום: צילום מסך

האם הנאום בקונגרס פוגע בנתניהו? על פי סקר שנערך בארה"ב - 48 אחוז מהאמריקנים מתנגדים לנאום  ו-30 אחוז תומכים בו. אולם תמונת המצב המעניינת יותר נמצאת דווקא באתרי ההימורים. מבחינה סטטיסטית נחשבים האתרים האלה, המבוססים על חוכמת ההמון, למדויקים מאוד. באוסקר האחרון, לדוגמה, הצליחו כמה מהם לקלוע בדיוק לתוצאות.

עוד בבחירות:

אחד ההימורים החמים ביותר הוא סביב השאלה האם נתניהו ימשיך לכהן כראש ממשלה גם אחרי הבחירות הקרובות. עד לפני עשרה ימים בערך נתניהו היה יכול להיות מרוצה מאוד - רוב האתרים העניקו לו סיכוי של 80 אחוז להמשיך ולכהן כראש ממשלה. אלא שמאז מאז אנחנו עדים לתופעה מעניינת - ירידה עקבית בסיכוייו של ראש הממשלה לשמור על תפקידו.  

כך למשל, אתר הימורי התחזיות hypermind הניח עד לאחרונה כי הסיכוי לבחירה נוספת של נתניהו הינה מעל 80%. היום האתר מציג ירידה דרמטית – רק 66%. בתחילת דצמבר, עם ההחלטה ללכת לבחירות, היו סיכוייו של נתניהו 75%. מאז הם עלו ל-89% וצללו לתוצאה הנוכחית, שהיא עדיין גבוהה למדי.

אתר נוסף – predictwise -  הנחשב גם הוא בין אתרי ההימורים המובילים ברשת, מעניק לנתניהו נכון לעכשיו 62% לסיכוי של נתניהו להיות ראש ממשלה. 

האתר predictit מציג דווקא התאוששות קלה במעמדו של נתניהו -  בשבוע שעבר נטען באתר כי 80% הסיכויים לבחירה מחדש בנתניהו. אחרי שבוע של עלייה וירידה במצבו, הסיכויים של נתניהו באתר הם 78%.