מתקפה חזיתית: יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף הערב (שבת) את יו"ר המפלגה לשעבר אלי ישי שפרש השבוע מהמפלגה והקים מפלגה מתחרה. "אלי, עשית טעות גדולה, אתה פוגע במרן ובדרכו", אמר דרעי בריאיון ל"פגוש את העיתונות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אלי, אני מבין", פנה דרעי לישי. "היה לך קשה. הצענו לך כל מה שאפשר. חזור בך. אתה מכניס מחלוקת ופוגע במפעלים של מרן. קשה לך - לך הביתה. הפוליטיקה היא לא הסוף".

דרעי כינה את שותפו עד לאחרונה "אדם שלא קיבל את דין התנועה". "מי מינה אותי לראש התנועה?", שאל הרב והשיב לעצמו: "מרן. הרב עובדיה חינך אותי". הוא אף קרא לישי ללכת לקברו של מרן ולבקש ממנו מחילה.

יו"ר ש"ס דאג להבהיר מי לשיטתו היא מפלגתו האמיתית של הרב עובדיה יוסף המנוח. "אין שתי אידיאולוגיות", אמר דרעי. "התנועה הזו המשיכה להיות אחת. יש דרך אחת שממשיכה את דרכו של מרן. ישי חובר לשותפים אחרים שדרכם אחרת".

ח"כ ישי, ראש מפלגת "עם איתנו", בחר שלא להתייחס ישירות לדבריו של דרעי. "אני סומך על עם ישראל שידע לעשות את הדבר הנכון ביום הבוחר", אמר.

"אני מרחם על דרעי" (צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים', חדשות)
היו ימים. דרעי וישי, ארכיון | צילום: קובי הר צבי, אתר 'בחדרי חרדים', חדשות

מכתב זועם

תנועת ש"ס התפצלה השבוע לאחר שיו"ר המפלגה לשעבר ח"כ אלי ישי פרש מהמפלגה והודיע על הקמת מפלגה חדשה. הצעד הזה עורר זעם בקרב חלק מחברי ש"ס ששלחו לו מכתב חריף בו האשימו אותו בהפצת שמועות שנועדו לפגוע במפלגה.

במכתב, עליו חתומים חברי הכנסת ניסים זאב, יעקב מרגי, אברהם מיכאלי, דוד אזולאי, יצחק ועקנין, יצחק כהן, משולם נהרי, אמנון כהן, יואב בן צור - נטען כי ישי טוען שנעשו ניסיונות שונים לפלג את הסיעה, וכי דרעי אסר על חברי המפלגה להתראיין לכלי התקשורת.

"לא די במעשה החמור שעשית בכך שעזבת את התנועה תוך שימוש בשמו של מרן וחילול ה'", נכתב, "הנך מוסיף חטא בכך שהנך בודה סיפורים מלבך. לבל ישתרש שקר זה, נעמיד דברים על דיוקם".

קרב בצמרת הנשית

במקביל נאלץ דרעי בימים אלה להתמודד עם היחסים המתוחים בתוך מועצת הנשים המייעצת של ש"ס - גוף עליו הכריז רק בימים האחרונים. בראש הגוף הזה עומדות עדינה בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל ויפה דרעי, רעייתו של יו"ר התנועה.

בהקלטות מהשבועות האחרונים שהגיעו לידי כתב גלי צה"ל אוריה אלקיים נשמעת בר שלום מותחת ביקורת חריפה על יו"ר ש"ס. "הייתי בכנסת וראיתי איך דרעי יושב עם הגב לאלי ישי. מילה לא מחליף איתו. מה אלי עשה לו?", אמרה בר שלום. "כשאשתו של דרעי הקימה סמינר היא גזרה לעצמה משכורת שמנה. כל דבר שהוא עושה - תמורת שכר".

בשיחה עם חדשות 2 Online התייחסה יפה דרעי לדברים: "יש אנשים מתוסכלים לפעמים שאומרים כל מיני אמירות בלי אחריות. שמעתי שאמרו לי שהיא מדברת נגדי ולא כל כך הבנתי על מה, אבל אני גם לא רוצה להאשים כי לפעמים כל אחד מוזן מכל מאינפורמציה כזאת או אחרת. אתה אפילו לא יודע מה אנשים אומרים. אנשים זורקים שטויות לחלל האוויר כשאנשים מתוסכלים, אבל זה שטויות, לא היו דברים מעולם".

בש"ס מיהרו לנסות ולהרגיע את המחלוקת ולהסביר כי מדובר בסכסוך ישן שהצדדים השאירו מאחור. "לא סוד שהיו חילוקי דעות בעבר ונאמרו דברים בחלישות הדעת ששנינו מצטערים עליהם", מסרו דרעי ובר שלום בהודעה משותפת. "החיטוט בציטוטי העבר הם נחלת החלש ומחפשי הרכילות. מתחנו קו על העבר ופנינו אל העתיד להצלחת תנועת ש"ס".