המשתתפים בפאנל: מיקי רוזנטל (המחנה הציוני), גילה גמליאל (הליכוד), מייקל אורן (כולנו), בועז טופורובסקי (יש עתיד), מוסי רז (מרצ), ינון מגל (הבית היהודי) ועודד פורר (ישראל ביתנו).

המחאה שהחלה בתיכון "בליך" ברמת גן הגיע לפאנל "הבוחרים החדשים" באורט גבעתיים. רואי, תלמיד כיתה י', נעמד מול חברי הפאנל בכדי לשאול שאלה את ינון מגל, נציג הבית היהודי, וזה פשט את הסווטשירט שלו ומתחתיו לבש חולצה לבנה ועליה הודפס: "אני בן לשני אבות ואני לא מתנצל". הקהל נעמד על רגליו וזיכה את רואי במחיאות כפיים סוערות. התלמידים רואי ביקש את תשומת ליבו של מגל לשאלתו: "שני דברים סותרים שנאמרו בסרטון שלכם: 1. נישואין חד מיניים לא במדינה שלנו. 2. צריך לעזור לכל אזרח במצוקה שלו. למה אני לא יכול להיות שווה כמו כולם? ולמה ההורים שלי לא יכולים להתחתן פה בארץ?".

הקהל הריע לשאלתו ועיני התלמידים היו נשואות אל מגל. למרות המתח ששרר באוויר, מגל חייך אל הקהל, והתייחס לשאלתו ומחאתו של רואי: " קודם כל, זה לא היה סרטון של הבית היהודי, זה היה סרטון של אתר חרד"לי. דבר שני, אני אישית חושב שלהורים שלך יש את הזכות המלאה להתחתן. גם נפתלי בנט חושב כך והוא אמר את זה".

בהמשך תקף מגל את טופורובסקי: "יש עתיד התנגדה להצעת חוק שהגישה סתיו שפיר לנישואין חד-מיניים". טופורובסקי בתגובה אמר כי הם לא  היו יכולים להצביע "בעד" כיוון שהם ישבו בקואליציה והדרך שבה שפיר הגישה את הצעתה הייתה בניגוד לכללים בכנסת.

מגל המשיך לתקוף את הבטחותיהם של שאר המפלגות שמבטיחות להעביר חוק לנישואין של זוגות חד-מיניים: "כל קואליציה שתהיה היא תהיה עם החרדים, וזה לא יאפשר להם להעביר חוק כזה. ולכן אני רוצה שתבואו אחרי הבחירות ותשאלו אותם: 'רבותיי איפה מה שהבטחתם?'. אני אומר לכם שכל מה שקשור בדת ומדינה לא יכול להתקיים גם אם הנציגים פה מבטיחים לכם. אבל אני כן יכול להגיד לכם, שלעומתם, אנחנו לא בטוח נשב עם החרדים". לסיום נתן מגל את הפתרון שלו לסוגיה: "הגיע  הזמן לפתוח את הסטטוס-קוו ולהגדיר דברים חדשים שיכללו גם ויתורים". לאחר הפאנל מגל ורואי המשיכו לדבר ויישרו את ההדורים. 

רואי, תלמיד באורט גבעתיים, בפאנל הבוחרים החדשים (צילום: בן רבסקי)
החברים של רואי הגיבו בתשואות | צילום: בן רבסקי

נציגי הפאנל שמו אצבע מאשימה על הליכוד בכל הקשור לחוסר ביטחון ויוקר מחיה.

הראשון היה מייקל אורן: "כשחרשתי את ארצות הברית בתור שגריר ישראל, פגשתי ישראלים רבים במדינות שונות באמריקה והם אמרו לי שהם רוצים לחזור אבל לא יכולים להקים בית ולהתפרנס בכבוד בישראל". אמר. "הסל שאנחנו קונים פה במכולת הוא הסל כמעט הכי יקר בעולם".

אחריו קרא מוסי רז, נציג מרצ, לראש הממשלה בנימין נתניהו ללכת הביתה ולא שכח לעקוץ: "אתם רוצים ששרה וביבי ימשיכו למחזר בקבוקים עוד ארבע שנים?".

מיקי רוזנטל האשים את ראש הממשלה בכך שהוא ממלא את הבריכה שלו מכספי הציבור: "יש לנו ראש ממשלה ששם את ידו על כסף ציבורי והוא ממלא את הבריכה שלו במים שהציבור משלם עליהם. הוא אדם שלא ראוי להיות ראש ממשלה".

בנוסף התייחס לסרטונים הפרובוקטיביים שפרסמה מפלגת הליכוד: " התפרסמו שני סרטונים שאומרים מסרים מאוד ברורים:1. אם אתם חושבים שכדאי לעשות הסכם שלום- אתם בוגדים. 2. אם אתם רוצים לחזור לגבולות 67 - אתם טרוריסטים. זאת אומרת שאפילו לחשוב אסור לכם אחרת".

גילה גמליאל התייחסה לכל האשמות ואמרה: "במדינת ישראל אחוז האבטלה הוא הנמוך ביותר באזור, דאגנו להעלות את שכר המינימום ונתנו שנה אקדמית ראשונה חינם. למרות המשברים שאנחנו רואים בעולם, ביבי נתניהו הביא לצמיחה כלכלית". לסיום נתנה מסר על כך שצריך להצביע למפלגה גדולה: "כשאנחנו רוצים לקדם דברים אנחנו צריכים יציבות שלטונית".

תלמידי אורט גבעתיים השתכנעו כי יש עתיד דואגת להם ולעתיד שלהם ולכן זיכו אותה בשלושים וחמישה אחוזים מהקולות. אחריהם המחנה הציוני זכה בתמיכה של 21 אחוז. מרצ מתאוששים מהנפילה ביבנה עם 14 אחוז.