בקרוב על המסך: אלון גל הולך לסייע לראש הממשלה ולרעייתו לתמרן בין נפתולי התקציב, סופר נני בתכנית מיוחדת על ההתמודדות עם החברה החדשה של יאיר, שרה מקבלת מצלמה מ"מחוברים" ומספרת על הקשיים שבלהיות אשת, מרים בנימיני עושה לאבנר מפה אסטרולוגית ב"זמן מיסטיקה", כוכבי "פאודה" מסבירים לנו למה ביבי היחידי שילחם בדאעש וחנוך דאום במעון בקיסריה בספיישל של "המתנחל". אחרי הכל, אם מושיק גלאמין הגיע לבדוק את החורים בשטיחים באופן אובייקטיבי ובלתי תלוי, אין סיבה שפאולה רוזנברג לא תבוא אליהם ותלמד את שרה להנביט מש.

>> מתלבטים למי להצביע בבחירות 2015? השאלון שבודק איזו מפלגה מתאימה לכם 

15 הדקות של גלאמין ושרה נתניהו הן הדבר הכי מדהים שקרה במערכת הבחירות הנוכחית, אולי בכלל בכולן. כבר בפתיחה, שנשמעת כמו טייק אוף על הפתיח של "שושלת" או "דאלאס" אבל היא למעשה הפתיח של "פלקון קרסט", עוד אופרת סבון אייטיזית על מליאנים, הבנו שזה הולך להיות הפרק הכי טוב אי פעם של "מעושרות". כשהמצלמות נכנסו לחדר של ביבי והתחילה המוזיקה של "בית הקלפים", כבר הבנו שמדובר בעורך סאונד שמאלני במיוחד, או כזה שפשוט לא הבין למה הוא נכנס. כי ברור שלשלב אסוציאציה לניתוק והעושר של "פלקון קרסט" ולתככים של "בית הקלפים", זה לחתור תחת החנפנות המובנית של הסרטון האוהד.

ומה קורה שם במעון הרשמי של ראש הממשלה? השטיחים קרועים, על המנורה יש אבק, הטיח מתקלף והמטבח, לפי מושיק, נראה כמו מטבח של פנימייה ברומניה. "יש כאן דברים משנות התשעים", שרה אומרת בכאב. כמה נורא, איך הם חיים בתנאים האלה? חייבים לספק להם דיור ציבורי. אה, רגע, אין. מיותר לציין שהסרטון עלה לרשת יומיים לפני שהתפרסם דו"ח מבקר המדינה על הוצאות בית ראש הממשלה. יממה לפני שכולנו מתעצבנים שוב מהפזרנות על חשבוננו, ראש הממשלה ורעייתו מנסים להסביר לנו שהם בכלל חיים מתחת לקו העוני. כלומר תחת משקופים מתקלפים, פטריות קיר רעילות וכתמים שהשאיר בני ציפר על הספה.

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו (צילום: ap)
פוטין נאלץ לוותר על מרחבי הציד שהוא רגיל אליהם. אסון! | צילום: ap

הסיור בצריף המט לנפול כלל שלל אנקדוטות של שרה על מנהיגי עולם, כמו אובמה שישב על ספה מטונפת, סידורי הפרחים הנבולים של ראש ממשלת יפן וכמובן פוטין, איש מקסים, שחתם בספר האורחים בעודו עומד על שטיח פרום בחלל צר. פוטין המסכן, לא הייתה להם שום אפשרות לארח אותו בתנאים שהוא רגיל אליהם, כלומר כאלה שכוללים מרחבים מספקים לציד דובים ותליית הומואים.

הסרטון הזה כל כך כיפי, מדהים וטראשי, שבכלל לא מתחשק לקחת את הצד הסחי ולהזכיר שמשפחת נתניהו לא חיה במעון ראש הממשלה הרשמי בבלפור - ששרה קוראת לו מוזנח ואנחנו נקרא לו צנוע, וינטג'י, מלא בהיסטוריה וכזה שכדאי דווקא לשמר - אלא בשני בתים אחרים בירושלים ובקיסריה. שסביר להניח שהבית בקיסריה, אותו אחד משערוריות הנרות, הבריכה והבקבוקים, נראה הרבה יותר טוב, אבל כנראה שאליו לא נקבל הצצה כל כך מפורטת. וחבל, כי אליו הכסף שלנו הולך.

מה שבטוח הוא שמכל הסרטונים במערכת הבחירות המופרעת הזאת, זה המוצלח מכולם. כזה שנראה כמו פרק גנוז של "מראה שחורה" והיה יכול לספק חומרים למלא מערכונים של "ארץ נהדרת" אבל אין טעם, הם גם ככה יחווירו לעומת המציאות. מה שבטוח זה שעכשיו, כשכולנו יודעים כמה קשה לשרה במעון הממלכתי, אין שום סיבה שלא נתגייס כולנו ונסייע להם לעבור דירה ב-17 במרץ.   

>> את הסרטון המלא ניתן לראות בעמוד הפייסבוק "מושיק גלאמין - עיצוב וייעוץ"

 >> בית ראש הממשלה? הנה 24 דברים שבאמת חשוב לדבר עליהם לפני הבחירות