אין תמונה
לא סומך על נתניהו. בר-לב

"נתניהו עושה זובור לארצות הברית": ח"כ עמר בר-לב (המחנה הציוני) התייחס היום (שישי) בראיון לסוגיות המדיניות והביטחוניות שלאחר הבחירות, והבטיח שגם השמאל יידע לטפל בסוגייה האירנית. לדברי בר-לב, להרצוג תהיה מספיק תעוזה ואומץ על מנת לתקוף את אירן, בניגוד לנתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא סומך על נתניהו, הוא הססן", אמר בר-לב במהלך פורום מג'די בכפר סבא. "הוא הוכיח את זה בכל החלטה שהיה צריך לקבל. מההחלטה מי יהיה נגיד בנק ישראל ועד 'צוק איתן' שבו לקחו לו 10 ימים להגיע למסקנה שהייתה ברורה לכל ילד בעוטף עזה, שחייבים להשמיד את המנהרות - נתניהו לא מסוגל לקבל הכרעות".

בר-לב התייחס גם לנושא הפלסטיני ואמר כי לדעתו, הדרך היחידה להגשים את החזון הציוני היא להיפרד מהפלסטינים. "לא ניתן לשלוט בפלסטינים והאינטרס שלנו הוא להיפרד מהם - צריך להפסיק את הבנייה מחוץ לגושים".

נעדרו מהאירוע. הרצוג ונתניהו
"להבדיל מנתניהו, להרצוג יהיה האומץ לתקוף | צילום: רויטרס, AP

הח"כ, ששובץ במקום השישי ברשימת המחנה הציוני לכנסת, התייחס גם לתוצאות ההתנתקות: "צריך להפיק גם את הלקחים מהפינוי בעזה. חלק מהמפונים עד היום לא מוצאים את עצמם וצריך להיערך כבר היום להכין תשתית לקליטת המפונים העתידיים, ולחוקק חוק פינוי-פיצוי ולעשות כל מה שניתן כדי להמשיך להגשים את החזון הציוני".

בר-לב טען כי נתניהו מנסה להסיט את סדר היום לנושאים אחרים כמו פרס ישראל, מהנושאים האמתיים שעל סדר היום. "פתאום ביישוב שבו אני גר, כוכב יאיר, מחלקים כל בוקר 'ישראל היום'. נתניהו מנצל כלים שיש ברשותו בכדי לבצע תעמולה ואנחנו במחנה הציוני מנסים להחזיר לסדר היום את הנושאים שחשובים באמת לאנשים במדינת ישראל".