במסגרת התכנית "הנבחרים של 24" בהגשת עודד מנשה, מספרים נבחרי הציבור על התחנות המוזיקליות בחייהם. היום (16:45) יגיע לאולפן יאיר לפיד ויספר על ההיכרות המיוחדת עם יוסי בנאי ועל הסיבה שהוא מייצג עבורו את הקשר המיוחד עם אביו.

"אני כל החיים שלי עבדתי, ובאחת מחופשות הקיץ מכרתי נרקיסים בצמתים. מישהו עשה כאילו הוא מוציא כסף כדי לקנות, חטף לי את הזר ונסע", נזכר לפיד, "נעלבתי מאוד ובכיתי, ואז ניגש אליי איש ואמר לי לא לבכות: 'הוא רע ואתה טוב, רשמתי את המספר רכב שלו ואם צריך אני אעיד שהוא גנב לך את הזר'. האיש הזה היה יוסי בנאי".

>> מהם השירים האהובים על הפוליטיקאים?

מאוחר יותר באותו יום, חזר לפיד הביתה וסיפר לאביו, טומי ז"ל, על המקרה: "היה לנו ביטוי במשפחה - 'יצא לו ההונגריה' - שהיינו אומרים כל פעם שאבא שלי היה מתעצבן", הוא מספר, "הוא צלצל למפכ"ל המשטרה והשיג את הטלפון והכתובת של האדם שגנב לי את הפרחים. הלכנו ביחד עם השוטר ש דפק לו בדלת ואמר לו שהוא צריך לרשום צ'ק תרומה לעמותה, אחרת הוא יכניס אותו לבית סוהר כי הוא גנב מילדים". לפיד היה מבסוט: "אני זוכר את התחושה המוגנת הזו, שאבא שלי תובע את הצדק שלי בשמי כי ככה עושה אבא לילד, ויוסי בנאי הוא פס הקול של הדבר הזה", הוא מסכם.

"הנבחרים של 24" - יאיר לפיד: היום (חמישי) בשעה 16:45 בערוץ 24
"הנבחרים של 24" - ימים א-ה ב- 16:45 בערוץ 24