פריצת דרך במגעים לאיחוד בין עוצמה יהודית לרשימת הציונות הדתית: יו"ר הציונות הדתית, חה"כ בצלאל סמוטריץ', העביר הצעה לאיחוד עם עוצמה יהודית שבה התקבלו באופן כמעט מוחלט דרישותיו של חה"כ איתמר בן גביר להנהגה משותפת וחלוקה של 50-50 ברשימה - כך פרסמנו הערב (שני) לראשונה ב"המהדורה המרכזית".

סמוטריץ' הציע לבן גביר הנהגה משותפת ואת המקומות 10,9,5,2 כשהמועמד השביעי יהיה מועמד בהסכמה. בסביבת בן גביר אמרו בתגובה כי הם מופתעים מהצעה, אך יחתמו עוד הערב אם יאושר המועמד השביעי של בן גביר שהינו אדם מסורתי מהפריפריה.

הפער המרכזי בדרך לאיחוד נוגע לזהות המועמד במקום השביעי: סמוטריץ' מעוניין לשריין במקום השביעי מועמד חיצוני שלא מזוהה עם אף אחד מהשניים ובן גביר מוכן למועמד של עוצמה יהודית, מסורתי מהפריפריה, שיהיה מוסכם על סמוטריץ'.

חה"כ בן גביר מסר בתגובה: "אין לי ספק שלחה"כ סמוטריץ' לא תהיה התנגדות להציב במקום השביעי את המועמד של עוצמה יהודית שהוא מסורתי מהפריפריה - ולכן אסכים להצעה החדשה הזו שהובאה לראשונה לפניי באמצעות חדשות 12 למען ניצחון הימין".

ממפלגת הציונות הדתית נמסר: "בימים האחרונים מתנהל משא ומתן מואץ וישיר בין חה"כ סמוטריץ' לחה"כ בן גביר שנפגשים באופן אישי ועל בסיס יומי כדי להגיע להסכם על ריצה משותפת כמה שיותר מהר. נמשיך לעשות כל מאמץ להביא לאחדות גדולה ולניצחון המחנה הלאומי בבחירות".

 

 

 

חילוקי הדעות והמאבק על הנהגת הרשימה בין סמוטריץ' לבן גביר איימו בשבועות האחרונים על הסיכויים לריצה משותפת. "אנחנו ביחד ונמשיך ביחד", טען סמוטריץ' בריאיון למגזין N12 - אך עקץ את חברו ואמר כי "איתמר זרק לא פעם ולא פעמיים קולות, אנחנו בטרללת גם בגללו".

בן גביר השיב בטוויטר: "בצלאל יקירי, ככה אתה עושה אחדות?", ובריאיון לחמש עם רפי רשף טען: "לבד אני יכול להביא 7 מנדטים. בכל הסקרים אם אני מוביל את הרשימה, הרשימה גדולה יותר אבל אני מוכן לוותר על זה - אבל על אופי הרשימה אני כבר לא מוכן לוותר".

מפלגת הבית היהודי מפד"ל מסרה בתגובה: "הערב הובהר כי איתמר בן גביר הוכתר רשמית למוביל מפלגת הציונות הדתית על מלא. הציונות הדתית צריכה להחליט לאן פניה. מפלגת הבית היהודי-מפד"ל מתחייבת להמשיך בדרכה של הציונות דתית שנמשכת למעלה ממאה שנים".