איפה מירי רגב, אסנת מארק ודודי אמסלם? אם גם אתם הרגשתם שמי שעד לא מזמן כיכבו בראיונות לתקשורת מטעם הליכוד נעלמו מהמסך - אתם לא טועים. מאז החל קמפיין הבחירות של המפלגה, בליכוד החליטו "להחביא" חברי כנסת שנודעים בציבור לא רק בשל פעילותם הפוליטית, אלא גם בכך שהם מרבים להתנסח באופן מעורר מחלוקת - מה שעלול להרתיע מצביעים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהנחיה מפורשת של דובר קמפיין הליכוד, נאור יחיא, מספר ההופעות של מספר חברי כנסת בליכוד צנח דרמטית מאז החל קמפיין הבחירות - זאת כחלק מהאסטרטגיה של המפלגה להבליט רק את העיסוק בקורונה ולהיראות ממלכתיים ועניינים יותר - ובכך, גם לספק מענה לקמפיינים של סער ובנט, שמאשימים את הליכוד בהתלהמות ובשיסוי. 

השר דודי אמסלם (צילום: דוברות הכנסת)
מחביאים אותו. השר דודי אמסלם | צילום: דוברות הכנסתמנתוני "יפעת מחקרי מדיה" עולה שמספר ההופעות בתקשורת של ח"כ שלמה קרעי, למשל, צנח דרמטית בחודש האחרון ועמד על 2 בלבד - זאת לעומת 69 בממוצע חודשי קודם - ירידה של 97%. יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, שהרבה להתראיין בכלי התקשורת, הופיע רק 11 פעמים בחודש האחרון - לעומת 105. גם מספר ההופעות של השר דודי אמסלם ירד משמעותית - מ-27 בממוצע ל-3 בלבד בחודש החולף. 

מיקי זוהר (צילום: Yonatan SindelFlash90)
קולו כמעט ולא נשמע. יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר | צילום: Yonatan SindelFlash90ויש עוד שמות ש"הועלמו": מספר ההופעות של ח"כ מאי גולן ירד מ-12 ל-2, ח"כ אסנת מארק ירדה מ-53 הופעות בתקשורת ל-11 בלבד בחודש החולף - וגם שרת התחבורה מירי רגב, שענייני משרדה רלוונטיים למדי בכל האמור למשבר הקורונה, התראיינה פחות - 41 הופעות בתקשורת לעומת 51 בממוצע בחודש הקודם. 

לעומת זאת, ישנם שרים מהרשימה שהליכוד בוחר דווקא להבליט בימים אלה - זאת בעיקר מכיוון שחלק רחב מעיסוקיהם בימים אלה נוגע למשבר הקורונה. בין השרים שהופיעו הרבה יותר בתקשורת לאחרונה: השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה עם פי 2 יותר הופעות בחודש האחרון בהשוואה לממוצע בעבר, שר האוצר ישראל כ"ץ עם 86 הופעות בהשוואה ל-54 בממוצע קודם לכן, שר הבריאות יולי אדלשטיין עם עלייה של 31% במספר ההופעות בתקשורת - ושר החינוך יואב גלנט עם עלייה קלה בכמות הראיונות.