יו"ר חדשה, צרות ישנות: מפלגת העבודה קמה לתחייה לאחר בחירתה של מרב מיכאלי ליושבת ראש המפלגה בחודש שעבר והתייצבה על נתון של 7-6 מנדטים בסקרי הבחירות השונים שמתפרסמים. עם זאת, מאז שמיכאלי נבחרה - לא מעט בעיות פנימיות מעסיקות את היו"רית החדשה - כמיטב המסורת של המפלגה. מיכאלי הביעה צער על המהלך, אך הוסיפה: "המפלגה הולכת קדימה, אנחנו בונים מחדש בית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי פרשת ההתבטאויות מעוררות המחלוקת של אבתיסאם מראענה, מספר 7 ברשימה, והקריאות לפסול אותה מתוך המפלגה, עשרות פעילים בולטים מהמגזר הערבי הודיעו אמש (ראשון) למיכאלי שהם עוזבים את העבודה לנוכח מה שהם מרגישים וחווים מאז שנבחרה.   

פעילים בולטים בחברה הערבית במפלגת העבודה הודיעו על
מכתב העזיבה עליו חתומים הפעילים

לטענת אותם פעילים, בהם גם מי שכיהן בעבר כשר מטעם המפלגה, ראלב מג'אדלה, מיכאלי מזניחה את השטח והפכה את המפלגה ל"בועה תל אביבית". לטענתם, היא מדירה את מזכ"ל המפלגה והגופים הנבחרים שבה מהליך קבלת ההחלטות. 

לדבריהם, המנהיגות הערבית שנבחרה אינה מייצגת אותם - והם טוענים שהוצמחה מנהיגות "לא אותנטית" לחברה הערבית. נוסף על כך, הם מוחים על כך שהמגעים לחיבורים עם רון חולדאי, עפר שלח ואחרים לא הבשילו - ולמעשה הותירו את המפלגה לבדה במרוץ, כשקיימת סכנה שלא תעבור לבסוף את אחוז החסימה. 

"צר לי על עזיבתם, אבל מפלגת העבודה מתחדשת והולכת קדימה", אמרה מיכאלי. "אנחנו בונים מחדש בית, שכבר הצטרפו אליו יותר מ-10,000 חברות וחברים חדשים בחודש האחרון שמאמינים בדרך חדשה של אמת".