סמוטריץ' מבהיר – לא נהיה שותפים לממשלה שתסתמך על רע"ם: יו"ר מפלגת הציונות הדתית כותב הבוקר (שישי) בפייסבוק: "לא נהיה שותפים לשום ממשלה שתסתמך אקטיבית או בהימנעות על רע"ם או תומכי טרור אחרים". סמוטריץ' גם קרא לבנט וסער "לשים את השיקולים האישיים בצד ולהצטרף להקמת ממשלת ימים אמיתית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות נאום עבאס כתב הבוקר סמוטריץ': " הקמת ממשלה שתישען על רע"מ ומנסור עבאס תהיה אסון ובכיה לדורות ולא נאפשר לה לקום". הוא הוסיף בפנייתו לבנט וסער: "עם ישראל לא יסלח להם אם יחמיצו את השעה".

סמוטריץ' הוסיף: "עבאס היה ונשאר תומך טרור שעולה לרגל לחבק מחבלים שרצחו יהודים, לא מקבל את זכותם של היהודים להתקיים כעם בארצו במדינה יהודית, וממשיך לדבוק בנרטיב הפלשתיני, שפשוט סותר את זה היהודי. הוא רואה עצמו חלק מהעם הפלשתיני, הקמת מדינת ישראל עבורו היא 'נכבה', והוא לרגע לא מתכוון לוותר על הנרטיב הזה".

"גם בנאומו המתקתק אתמול עבאס לא מכיר בישראל כמדינה יהודית, דורש הכרה 'בשני הנרטיבים', ולמעשה מנסה בשיטת השלבים הערבית הידועה להפוך את ישראל למדינה דו לאומית. מדינת כל לאומיה. הפך המדינה היהודית", כך יו"ר מפלגת הציונות הדתית.

בנימין נתניהו, נפתלי בנט וגדעון סער בכנסת, 2013 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"ניסיונות ההלבנה של התנועה האסלמית מצד גורמים מסוימים בימין משקפים עיוורון וקוצר רואי מסוכן וחסר אחריות שיביא לאבדן שלטון הימין לעשרות השנים הבאות ולסופה של המדינה היהודית. לא פחות", הטיח סמוטריץ'. "הסתמכות של הימין על עבאס תהיה פשע, שיביא אולי לעוד כמה שנות שלטון של נתניהו, אבל מיד אחר כך יעביר את השלטון לשותפות שמאל-ערבים להרבה מאוד שנים ולאסון למדינת ישראל".

סמוטריץ' חתם וכתב: "אז מה כן? פשוט מאוד, מאמץ עילאי להביא את בנט וסער לממשלת המחנה לאומי, כשותפים מרכזיים שיובילו מדיניות ימין אמיתית תחת נתניהו. אפס לגיטימציה לנתניהו לממשלה עם עבאס ואפס לגיטימציה לסער ובנט לשים את טובתם האישית לפני טובת המדינה ולפספס את ההזדמנות ההיסטורית לממשלת ימין על מלא".