אחרי האיחוד בשמאל גם בימין קוראים להתאחד. גורם בליכוד קרא היום (שני) ליו"ר הימין החדש נפתלי בנט לאחד את מפלגות הימין תחת רשימה אחת. "נפתלי בנט חייב לשים את האגו בצד ולאחד את כל מפלגות הימין על מנת למנוע אובדן מנדטים מיותר בפעם השלישית", מסר הגורם. "מאמינים שהאחריות תגבר על השיקולים האישיים - זוהי העת של הימין להתאחד". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

‏גם יו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' קרא לאחד את השורות. "אחרי האיחוד בשמאל, אבל גם בלעדיו, אנחנו חייבים להתאחד כולנו", אמר. "מקצה לקצה. גם הבוקר אני ממשיך לחתור אל היעד הזה, בכל דרך ומכל כיוון אפשרי. הימין לא יסלח למי שימנע את האיחוד הזה ויוריד לטמיון עשרות אלפי קולות. זו הרי הסיבה שעד היום אין לנו ממשלת ימין אחרי הבחירות הראשונות".‎

בשבוע שעבר שוחח בנט עם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ על האפשרות להקמה מחודשת של מפלגת ימינה. בבחירות האחרונות האיחוד הביא רק רק שבעה מנדטים, אך באפריל הריצה הנפרדה הביאה להתרסקות של מפלגתו של בנט ואיילת שקד.

גם בבית היהודי הגיבו לאיחוד המפלגות בשמאל. "מרגע שהוכרזו בחירות נוספות פעלנו למען איחוד כולל במפלגות מימין הליכוד", נמסר. "האיחוד בשמאל מחייב את כולנו לאחריות - יש סכנה ממשית לממשלת הימין. אנו ממשיכים לפעול כל העת כדי שאיחוד כזה יצא לפועל. אנו קוראים לכל השותפים להתכנס ולהגיע להסכם בהקדם".