שמענו הלילה נתניהו מפויס מאוד, כמעט רגשי. עבר בין נושאים, הרבה לעצור, חייך בפה מלא, דיבר בקול רך מאוד, הכי רחוק מנאומי נתניהו הלוחמניים של תקופת הבחירות. ובעיקר נאום מלא הודיה, לא רק  מהלך טקטי ואסטרטגי כדי לשמר סביבו את המעגל שעוד יזדקק לו בתקופה הקרובה. במונחי נתניהו זה אירוע חריג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שני נאומים נישאו הלילה, נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונאומו של יו"ר כחול לבן בני גנץ. שני הנאומים הללו לא שללו בשום צורה ממשלת אחדות או משא ומתן לאחדות. נתניהו אומנם שמע מהקהל שלו טון של "רק לא אחדות", אך דיבר על פיוס, חיבורים ואיחוי הקרעים.

ויש הישג אחד שלא חודד מספיק - 37 המנדטים שהביא נתניהו. אם לומר ביושר, כל יושבי האולפנים בחודשים האחרונים, אם היו צריכים להעלות על דעתם לפני מספר חודשים שנתניהו עם שלושה כתבי אישום יעמוד בזה, במצב פגיע כמו שאף מועמד לא הגיע לפניו למערכת בחירות, אי אפשר היה לדמיין שיגיע להישג הזה. כל זאת בזמן שגם במחנה הימין יש לא מעט בוחרים שחשים בלשון המעטה אי נעימות עם בעיותיו המשפטיות. ועדיין, אחרי הכול, נתניהו רשם את ההישג המרשים הזה. הוא הצליח לשכנע לא רק 37 מנדטים שהוא האיש שצריך להישאר במשרד ראש הממשלה, אלא קרוב למחצית מבעלי זכות ההצבעה בישראל. זה הישג כמעט בלתי אפשרי.