צעירה מטקסס גרמה למאות אלפי גולשים לפחד, אחרי שסיפרה כיצד גילתה שבעלי דירת ה-Airbnb בו שהתה ככל הנראה שילמו מעל 1,000 דולר עבור ציוד מעקב נסתר.

הצעירה, ארלן שמה, סיפרה בסרטון טיקטוק כיצד היא, בן זוגה ואחותה עברו מיוטה לטקסס לפני כחודשיים וחצי, ונאלצים לישון מאז בדירות Airbnb עד שהבית הקבוע שלהם יהיה מוכן. מאחר והם ידעו שתיקח תקופה לא קצרה עד המעבר הסופי, הם החליטו לשכור בכל פעם בית לחודש מאחר וזה היה משתלם יותר עבורם. אולם, את המעבר לבית השכור השני הם נאלצו לבצע מהר, מה שגרם לכך שהם שכרו בסופו של דבר דירה ב"שכונה מפוקפקת".

מהר מאוד הם גילו שהבית לא היה כפי שהוצג בתמונות. לדברי ארלן הוא היה קטן יותר והתגלו בו תיקנים. השלושה יצרו קשר עם בעלת הבית בבקשה לקבל החזר על התשלום ולעזוב, אבל זו הציעה להם פשוט דירה אחרת במקום שנמצאת באותו בניין בקומה התחתונה. מאחר ולא היו להם הרבה אופציות אחרות, השלושה הסכימו והעבירו במקום ההוא חודש שלם - לפני שחשפו, ממש ביום העזיבה, תגלית מצמררת.

ארלן סיפרה שביום האחרון שלהם בבית, בזמן שהיא הייתה בעבודה, בן זוגה ניקה את הדירה וארז את הדברים שלהם כאשר מצא מתחת למיטה קבלה על ציוד מעקב ומצלמות נסתרות בשווי כולל של מעל 1,000 דולר. בציוד שהוזמן היו מספר מקליטי קול מוסווים ושתי מצלמות נסתרות. הכתובת על הקבלה הייתה לבית במרחק שני רחובות משם, מה שגרם לשלושה להניח שבעלת הבית קנתה את הציוד, העבירה אותו לבית שרצתה להשכיר וכאשר פרקה בו את הציוד - הקבלה נפלה מהקופסה.

@coolstrawberryy_

Reply to @trudyweinerman

♬ original sound - Arlen

"אם לא ראיתם, המחיר על הקבלה הוא מעל 1000 דולר, כך שזה לא משהו שמישהו עשה רק בשביל הכיף או הניסוי", אמרה ארלן בסרטון הטיקטוק שלה. "מישהו השקיע הרבה כסף בלעקוב אחר אנשים".

השלושה נחרדו מהגילוי אבל אחרי חיפוש בדירה לא הצליחו למצוא זכר למכשירי המעקב שמצוינים בקבלה. הם התקשרו לנציגים של חברת Airbnb, אך גם אלה לא הועילו בהתחלה והציעו להם לפנות ישירות לבעלת הבית ולהעלות בפניה את הטענות. לאחר פנייה נוספת, מטעם Airbnb הבטיחו שיבדקו את בעלת הבית ואת בטיחות המקום ויעדכנו בממצאים.

בינתיים, הסרטון הראשון של ארלן בנושא נצפה מעל 700K פעמים, כאשר גם בסרטון השני עם ההסבר המלא צפו עשרות אלפי טיקטוקרים. וזה בדיוק מה שכולנו היינו צריכים כדי להוציא מאיתנו את החשק לחופשה בזמן הקרוב.