אישה מארה"ב תובעת את הגניקולוג שלה אחרי שהתברר שהוא טיפל בה במשך שנים מבלי לומר לה שהיא בעצם בתו הביולוגית. מורגן הלקוויסט, בת 35 מניו יורק, סיפרה שהאמת ההזויה התבררה לה אחרי שאחד מאחיה למחצה פנה אליה וחשף בפניה את הכל.

על פי כתב התביעה, הלקוויסט גילתה שהיא בתו הביולוגית של ד"ר מוריס ורטמן בן ה-70 אחרי שאחד מאחיה למחצה מצא אותה וחשף את הקשר המשפחתי שלה אליו ואל הגניקולוג הוותיק. לטענתה, היא באה לעולם כחלק מהפריה מלאכותית שנערכה במרפאה של ורטמן בתחילת שנות ה-80. אמה עברה את התהליך אחרי שבן זוגה היה מעורב בתאונת דרכים שהותירה אותו נכה בפלג גופו התחתון.

אמה סיפרה שבזמן ההפריה היא דרשה שתורם הזרע יהיה גבר עם שורשים צפון אירופאים וללא מחלות רקע. לאורך הטיפולים נאמר לה שהתורם הוא סטודנט אלמוני לרפואה, אך כעת מתברר שזה היה ורטמן שניהל בעצמו את כל התהליך.

הלקוויסט סבורה שוורטמן ידע על כך שהלקוויסט הייתה בתו הביולוגית לכל אורך השנים שטיפל בה. לטענתה, פעם אחת הוא אפילו הזמין את אשתו לחדר הטיפולים (בזמן שהיא עברה בדיקת אולטרסאונד וגינלית) כדי שזו תוכל להתרשם מתווי פניה. ורטמן אז פנה אליה ואמר: "את ילדה טובה. את כזאת ילדה טובה".

הלקוויסט ציינה מאז שאם היא הייתה יודעת שוורטמן הוא אביה הביולוגי, היא בחיים לא הייתה מסכימה לגשת אליו לטיפולים. כמו כן, היא מאשימה אותו בשורת עברות (כולל: רשלנות רפואית, תקיפה, הונאה, רשלנות ועוד) ודורשת ממנו פיצויים.

זו לא הפעם הראשונה שרופא מואשם שבכך שעיבר נשים בזרע שלו ללא ידיעתן. בחודש דצמבר האחרון, ג'יימי הול חשפה את הנסיבות היוצאות דופן שבה גילתה איך הרופא שיילד אותה, ד"ר פיליפ פבן, הוא בעצם אביה הביולוגי. מאוחר יותר, ד"ר פבן הודה במעשיו והעריך שיש לו מאות צאצאים ברחבי ארה"ב.