בית מכירות פומביות בבוסטון מתכונן בימים הקרובים למכור גלויה שנשלחה על ידי אחד מקציני הטיטאניק ונחתמה "באהבה, ג'ק". על פי ההערכות, פריט האספנות הנדיר צפוי להימכר במחיר של 15 אלף דולרים לפחות.

בניגוד למה שרבים מכם אולי חושבים, הגלויה לא נחתמה על ידי ג'ק דוסון (דמותו של ליאונרדו דיקפריו בסרט "טיטאניק") אלא על ידי ג'ק פיליפס – אחד מקציני הקשר על האונייה ומפעיל הטלגרף בלילה הגורלי שבו טבעה.

הגלויה נשלחה לאחותו של ג'ק, אלסי, לפני 109 שנים, זמן קצר לפני המשט הראשון של הספינה. בגלויה נכתב: "אנחנו מאוד עסוקים ועובדים עד מאוחר. מקווה לחזור כבר ביום שני ולהגיע לסאות'המפטון ביום רביעי בצהריים. באהבה, ג'ק". פחות משבוע אחרי שליחת הגלויה, קצין הקשר בן ה-25 נספה באסון הטיטאניק.

View this post on Instagram

A post shared by Lewis B Urbina (@19salazar12)

על פי עדותם של השורדים, ג'ק אייש את הטלגרף של האונייה ממש עד הרגע האחרון ושלח הודעות מצוקה לכלי שיט שחלפו בסביבה. גופתו נמצאה מאוחר יותר במי האוקיינוס האטלנטי על סירת הצלה שהתהפכה במים. כיום, הוא מוגדר כגיבור בעיניי רבים כיוון שאחת מהודעותיו הגיעה אל אוניית הקרפטיה, שהגיעה אל מוקד האסון כשעתיים אחרי טביעת האונייה והצילה יותר מ-700 בני אדם.

בובי ליבינגסטון, סגן הנשיא של בית המכירות הפומביות RR Auction, סיפר שג'ק תפקד כקצין קשר ימי במשך כמה שנים לפני מותו הטרגי ושלח לבני משפחתו מאות גלויות – רובן עם תמונות של כלי השיט בהם הוצב.

View this post on Instagram

A post shared by Jusagi (Joanna Larraga) (@jusagi91)

"מתוך יותר מ-300 גלויות שנאספו על ידי אלסי, רק 5 היו קשורות לטיטאניק ומתוכן רק 2 היו עם תמונה של האונייה בחלקה הקדמי של הגלויה", הוסיף ליבינגסטון. "מהבחינה הזאת, מדובר בפריט אספנות נדיר מאוד שצפוי להימכר ביותר מ-15 אלף דולר".

זוהי כמובן לא הפעם הראשונה שבית מכירות פומביות בארה"ב מוכר פריט שקשור לספינת הטיטאניק. לאורך השנים, אספנים רכשו פריטים שונים עם קשר לאסון הימי הנורא, כולל הראי האישי (והרדוף) של קפטן אדוארד ג'ון סמית' ושעון שוויצרי ייחודי של הנוסע סיני קנטור, מהגר יהודי שנספה גם הוא באסון הטיטאניק.