אזהרה: התוכן עלול להיות קשה לצפייה עבור חלק מהקוראים

רשויות הרווחה בברזיל הרחיקו לאחרונה שתי אימהות מילדיהן, אחרי שהתברר שגידלו אותם בתנאים מחפירים. שוטרים מהעיר מקפה, צפון המדינה, סיפרו שהם פרצו לבית בעקבות דיווחים מהשכנים ומצאו בפנים 7 ילדים קטנים בגילים שונים, יחד עם נער בן 13 שכביכול שמר עליהם. 

גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שהנער שיקר בהתחלה לגבי גילו ואמר שהוא בן 17, לפני שחשף את גילו האמיתי ואמר שהילדים שייכים לשתי נשים שונות – אחת מהן היא אחותו הגדולה. "3 ילדים שייכים לאישה אחת ועוד 4 ילדים שייכים לשנייה", סיפר אחד החוקרים. "הבית היה נעול בשרשרת ומנעול. רק אחרי שחתכנו את הבריח עם מסור הבנו את חומרת המצב". 

הילדים נמצאו כשהם מלוכלכים, פצועים, רעבים ולבושים בתחתונים. בדיקות רפואיות שנערכו מאוחר יותר חשפו שאחד מהם אפילו חלה בשפעת, בזמן שאחרים הציגו סימנים של אנמיה. כמו כן, אחד הבנים בקבוצה התברר להיות על הרצף האוטיסטי. 

 

מדוברות המשטרה נמסר כי הבית הוגדר כלא ראוי למגורים, לאחר שהתברר שאין בו מים זורמים, שירותים, מקלחת, מקרר או תנור. גורמים מרשויות הרווחה שהוזעקו למקום פינו את הילדים לקבלת סיוע רפואי. 

כוחות המשטרה בהתחלה לא הצליחו לאתר את שתי האימהות, אך אלו הופיעו בסופו של דבר אחרי שהילדים נלקחו על ידי גורמי רווחה. נכון לעכשיו, הרשויות עדיין לא נענו לדרישותיהן לקבל את הילדים בחזרה. כעת, חוקרים מנסים לאתר את אביהם הביולוגיים של הילדים ואביהן של האימהות. נסיבות ההתעללות האיומה עדיין נחקרות.