29 במאי, 2007. קווי הטלפון של תחנות המשטרה בסביבת הכפר מושאהר, מדינת ביהאר, צפון-מזרח הודו, צלצלו ללא הפסקה. עשרות תושבים התקשרו בבהלה לדווח לקצינים כי תינוקת בת חצי שנה נעלמה באורח מסתורי. על פי הדיווחים של תושבי הכפר, התינוקת, קושבּוּ, הובאה לגנון מקומי על ידי אמה ושהתה במקום לפחות עד שנת הצהריים שלה. כשהגיע הזמן להתעורר, הגננות נחרדו לגלות שהתינוקת איננה.

חוקרים מיהרו לרדת לשורש העניין אך עד מהרה, התברר להם שתושבי המקום לכדו את החשוד העיקרי. חוששים שהכפריים הלהוטים עוד יתפתו לקחת את החוק לידיים ולבצע לינץ' בחשוד, שוטרים דהרו למקום בשיא המהירות – רק כדי לגלות שאלו תפסו ילד קטן שרק לאחרונה חגג את יום הולדתו ה-8.

מבולבלים ומוטרדים, שוטרים תהו האם מדובר בטעות, או אולי מתיחה חולנית, אך כולם התעקשו שהילד הוא אכן האחראי למעשה. אחד השוטרים ניגש אליו ושאל אותו האם הוא אכן אחראי להיעלמותה של קושבּוּ. חיוך רחב ומצמרר נמרח על פניו של הילד, ארמג'יט סדה. הוא הנהן בראשו ואמר: "כן".

 

ארמג'יט סדה (צילום: mindchop, twitter)
"היא ישנה בגנון, אז לקחתי אותה משם וחנקתי אותה ביער" | צילום: mindchop, twitter

ארמג'יט סדה נולד בשנת 1998 והיה בן למשפחה ענייה מהאזור. לא הרבה פרטים ידועים על חייו המוקדמים של אמרג'יט, מעבר לעובדה שלהוריו הייתה לפחות עוד ילדה אחת שנולדה שנתיים אחריו. דבר אחד כן היה ידוע עליו, הוא נודע עוד מגיל צעיר בתור ילד נכלולי – יש שיאמרו אפילו אכזרי. למעשה, הוא היה דמות כל כך מעוררת סלידה במושאהר, שברגע שקושבּוּ נעלמה הוא הפך מיד לחשוד העיקרי.

זמן קצר אחרי ההודאה ברצח, ארמג'יט הוביל את החוקרים למקום שבו החביא את גופתה של התינוקת. בדרך לשם, הוא מסר לחוקרים פרטים נוספים לגבי מעשיו. "היא ישנה בגנון, אז לקחתי אותה משם וחנקתי אותה ביער", סיפר בן ה-8. "אחר כך לקחתי לבנה ושברתי לה את הראש". הממצאים המזעזעים בזירה אישרו את דבריו. ארמג'יט נלקח מיד לעיכוב בתחנת המשטרה, שם אחד החוקרים שאל אותו מה הניע אותו לרצוח את התינוקת. הילד הרים את מבטו, חייך ורק אמר: "אני רוצה ממתקים".

אל תוך מוחו של רוצח סדרתי בן 8

חקירה מעמיקה של ארמג'יט חשפה כי קושבּוּ לא הייתה הקורבן הראשון שלו. ימים ספורים אחרי התפוצצות הפרשה, בן ה-8 סיפר לחוקרים כיצד רצח את אחותו הקטנה, 6, שנה קודם לכן. לטענתו, הוא חנק אותה בשעת לילה מאוחרת בזמן שישנה, גרר את גופתה מחוסרת ההכרה למקום נידח ביער, שם הוא היכה את ראשה בחוזקה עם לבנה עד שהיא מתה. ארמג'יט אז הסתיר את הגופה באמצעות עלים יבשים לפני שחזר למיטה בביתו. בבוקר, כשהוריו שאלו אותו לאן נעלמה אחותו, הוא סיפר להם הכל ואפילו הוביל אותם אל גופתה.

מותה הפתאומי של אחותו הקטנה עורר את חשדותיהם של תושבי הכפר, רבים מהם סברו כי ארמג'יט אחראי לכך בצורה כזו או אחרת. למרות זאת, בני המשפחה הסתירו מהרשויות ראיות שהיו עשויות להוביל ללכידתו מתוך כוונה להגן על בנם. חצי שנה מאוחר יותר, הוא רצח את בת דודו בת ה-8 חודשים בדיוק באותו אופן. הוא חטף אותה בזמן שישנה, חנק אותה ואז שבר לה את הגולגולת באמצעות לבנה. בשלב הזה, היה ברור לחוקרים שיש להם עסק עם רוצח סדרתי – מאוחר יותר, התברר שהוא למעשה היה הרוצח הסדרתי הצעיר ביותר בהיסטוריה.

 

ארמג'יט סדה (צילום: mindchop, twitter)
הוריו של ארמג'יט סדה | צילום: mindchop, twitter

רוצח סדרתי לרוב מוגדר בתור אדם שביצע שלושה מעשי רצח, או יותר, לאורך תקופה ארוכה. מומחים למדעי ההתנהגות גורסים שהאנשים הללו בדרך כלל מונעים לבצע את המעשים האיומים הללו מתוך דחף כלשהו – לעיתים מיני ולפעמים סדיסטי. ישנה גם סברה כי רוצחים סדרתיים פועלים מתוך רצון להוכיח את עליונותם על האחר (הקורבן, החוקרים או אפילו על מוסכמות החברה). במקרה של ארמג'יט, מטפלים מאמינים כי סביר להניח שהוא פעל מתוך דחף סדיסטי עמוק.

שאמשד חוסיין, פסיכואנליסט שנפגש עם אמרג'יט, העיד בשיחה עם כתבי אתר ה-Times of India כי על פניו הסתמן שהילד מתענג מלהסב כאב לאחרים. מעבר לזה, הוא קבע שלבן ה-8 אין שום יכולת להבדיל בין טוב ורע. בדיקה רפואית מעמיקה של הרוצח הצעיר קבעה כי הוא מתמודד עם הפרעה התנהגותית שנגרמת כתוצאה מחוסר איזון כימי במוחו. אחרים שאובחנו בעבר עם אותה הפרעה הציגו נטיות אלימות מובהקת, רבים מהם גם קוטלגו על ידי מומחים כסדיסטים.

 חשיפת הפרשה הסעירה את תושבי הודו, רבים מהם תהו לגבי מעורבות בני משפחתו של ארמג'יט במעשיו המזוויעים. אחת הטענות הרווחות נגד הוריו של הילד הייתה שהם נמנעו מלדווח לרשויות על הרצח של אחותו הקטנה, מה שיכול היה למנוע את הרצח של בת דודו וקושבּוּ. מהבחינה הזו, רבים גורסים כי בני הזוג למעשה נושאים באחריות על מעשיו האיומים. מעבר לזה, ישנם אנשים שסבורים כי הוריו היו אלו שהניעו אותו לרצוח באכזריות את אחותו ושתי התינוקות – אם כי הטענה הזו מעולם לא הייתה מבוססת.

ארמג'יט סדה (צילום: mindchop, twitter)
האם הדחפים הסדיסטיים שלו עדיין קיימים? | צילום: mindchop, twitter

ארמג'יט מעולם לא הואשם, נשפט או הורשע בשלושת הרציחות האכזריות בגלל גילו הצעיר. על כן, הוא מעולם לא נאסר או נענש באופן רשמי בגין מעשיו. במקום זה, בן ה-8 הורחק מבני משפחתו והועבר לפנימייה עד שהגיע לבגרות. בשנת 2016, זמן קצר אחרי יום הולדתו ה-18, ארמג'יט שוחרר מהפנימייה ועבר להתגורר בעיר מונגר, ביהאר. בשלב הזה, הוא שינה את שמו לסמרג'יט ואז עזב את דירתו למקום לא ידוע.

ארמג'יט סדה מוכר מאז תחילת המאה בתור הרוצח הסדרתי הצעיר בעולם. חוקי מדינת הודו מונעים מהציבור להשיג מידע על מעשיו והמורשת הזוועתית שלו מבוססת כעת בעיקר על עדויות שהותרו לפרסום מאותם שנים. כיום, הוא ככל הנראה ממשיך להתגורר אי שם בהודו תחת זהות חדשה – האם הוא הרשויות יודעות היכן הוא נמצא? האם הוא נוטל תרופות? האם הוא מטופל? האם שכניו החדשים מודעים לעברו הנורא? האם הדחפים הסדיסטיים שלו עדיין קיימים? ייתכן שאת כל זה לא נדע לעולם.