אסטרואיד שעושה את דרכו לכיוון כדור הארץ צפוי לפסוח על פני הפלנטה שלנו במרחק קצר יותר מזה של הירח. הגוף השמיימי אותר על ידי חוקרים במכון תצפיות החלל מאונט למון השוכן באריזונה רק ביום שישי האחרון (ה-18 בספטמבר). להערכתם, הוא צפוי לעבור בסמוך לכוכב הלכת שלנו כבר ביום חמישי הקרוב.

האסטרואיד, אשר מוכר בקהילת המדע בתור 2020 SW, צפוי לעבור במרחק של 28,254 ק"מ מפני כדור הארץ – או במרחק של 0.0735 יחידות מרחק לונאריות. משמעות הדבר היא שהאסטרואיד צפוי לעבור במרחק שהוא אפילו קרוב יותר מזה של לוויינים מסוימים שחגים מחוץ לאטמוספרה.

האסטרואיד צפוי לחלוף מעל אזור אוסטרליה וניו זילנד ב-24 בספטמבר בשעות הערב. למרות הקרבה היחסית של האסטרואיד לפני כדור הארץ, חוקרים לא צופים שהוא יפגע בכוכב הלכת שלנו. מעבר לזה, הקוטר של גרם השמיים המעופף נע בין 4.3 ל-9.7 מטרים והוא קטן כל כך, שכרגע אי אפשר בכלל לראות אותו בעין בלתי מזוינת.

חוקרים טוענים כי כרגע האסטרואיד נע באזור קבוצת הכוכבים "פגסוס" ועתיד לעבור את קבוצת הכוכבים של מזל דגים לפני שיפסח על פני כדור הארץ. תושבי אוסטרליה וניו זילנד צפויים לראות אותו בצורה הברורה ביותר בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי הקרוב.

האסטרואיד 2020 SW הוא הגוף קרוב ארץ (NEO) השלישי שעובר קרוב מאוד לפלנטה שלנו בחודש האחרון. בתחילת החודש, האסטרואיד 2020 PT4 חלף את הפלנטה שלנו במרחק שנמדד בכ-4.9 יחידות מרחק לונאריות. לעומת זאת, קהילת המדע נדהמה לגלות באמצע אוגוסט אסטרואיד זעיר (2020 QG) שחלף במרחק של פחות מ-3,000 ק"מ מפני כדור הארץ – ונראה רק אחרי שחלף את כדור הארץ.