אביב, 1990. אוקלהומה. ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-21, טוניה היוז נפגעה אנושות בתאונת פגע וברח באוקלהומה סיטי. חמישה ימים מאוחר יותר, היא מתה מפצעיה בבית החולים והותירה אחריה בעל, קלרנס היוז, ובנה היחיד, מייקל. באותם ימים עוד לא ידעו את זה, אבל מותה היה יריית הפתיחה במה שעתיד היה להיות אחת מחקירות הרצח הסבוכות בתולדות ה-FBI. למעשה, במותה היא הובילה את הרשויות אל אחד הרוצחים המעוותים בתולדות המדינה.

הבולשת האמריקאית החליטה להתערב בחקירת מותה של היוז ברגע שהחוקרים המקומיים גילו לתדהמתם כי זהותה הייתה מזויפת – מי היא הייתה באמת? איש לא ידע. בעקבות התגלית המרעישה, החוקרים הבינו שגם זהותו של בעלה הייתה מזויפת והוא היה בעצם פרנקלין דלנו פלויד, אסיר נמלט ממדינת ג'ורג'יה שחמק מהרשויות יותר מ-15 שנים.

 

 

פלויד נעצר חודשיים אחרי תאונת הפגע וברח של אשתו והוסגר למדינת ג'ורג'יה על מנת לרצות את יתר תקופת המאסר שלו. במהלך החקירה, התברר פרט ביזארי נוסף לגבי העבריין הנמלט – הוא לא היה אביו הביולוגי של מייקל. למרות זאת, זה לא מנע ממנו למצוא את הילד עם סיום תקופת המאסר שלו ולדרוש משמורת עליו. בקשתו של פלויד נדחתה, אבל הוא לא ויתר. בספטמבר 1994, פרנקלין דלנו פלויד חטף את מייקל היוז מבית הספר שלו ונמלט מהמדינה. זאת הייתה הפעם האחרונה שבן ה-6 נראה בחיים.

חייבים לדבר על מייקל

רשויות האכיפה של קנטקי עצרו את פלויד בדצמבר 1994. בחקירתו, הוא סרב לספר מה עולל לילד או מה עלה בגורלו. בסופו של דבר, הוא נשפט בבית משפט פדרלי בגין חטיפה והורשע במעשיו – אבל הפרשה הייתה עדיין רחוקה מלהסתיים.

במהלך חקירת החטיפה של מייקל, קציני משטרה מצאו במיכל הדלק של פלויד תמונה של אישה לא מזוהה, כשהיא כפותה וחבולה. כמה שנים מאוחר יותר, היא זוהתה בתור שריל אן קומסו, קורבן רצח אשר נמצאה בשנת 1989 כשהיא שרועה בסמוך לכביש ראשי בפלורידה. בשנת 2002, פלויד נשפט בגין הרצח של שריל, הורשע ונידון למוות.

 

חקירת החטיפה של מייקל העלתה גם פרטים מצמררים לגבי זהותה האמיתית של אמו. בשנת 2013, הסוכנים המיוחדים סקוט לובּ ונייט פור ראיינו את הנידון למוות מתאו ושוחחו איתו לגבי עברו. לאורך השיחות הללו, הוא חשף בפניהם שבאמצע שנות ה-70 הוא נישא לאישה גרושה עם 3 בנות, הגדולה ביניהם, סוזאן מארי סבקיס, הייתה בת 6. בשלב מסוים, אשתו נאסרה בדאלאס, טקסס, ופלויד לקח את סוזאן בניגוד לרצונה יחד איתו לאוקלהומה סיטי. תחילה, הוא העמיד פנים שהיא בתו ובסופו של דבר, הוא התחתן איתה והשניים שינו את שמם באופן חוקי לקלרנס וטוניה היוז.

בדיקות DNA לא הותירו שום צל של ספק: טוניה היוז הייתה סוזאן מארי סבקיס, שנחטפה בשנת 1974 ומאז אבדו עקבותיה. זמן קצר אחרי שזהותה נחשפה, פלויד הודה ברצח של מייקל היוז. "הם נסעו מדאלאס לאוקלהומה סיטי ומייקל הפריע לו", סיפר לובּ לממוניו ב-FBI. "פלויד לא עמד בלחץ וכל הסבלנות שלו אזלה. כשהיינו איתו בתא, הוא הביט בי ואמר: 'יריתי לו פעמיים בצד האחורי של הראש כדי שזה יהיה מהיר'".


פלויד אמנם הודה ברצח של מייקל היוז, אבל הוא סרב לחשוף מה עשה עם גופתו של בן ה-6 – אשר מעולם לא אותרה. באשר לנסיבות מותה של אשתו? הנידון למוות תמיד הוגדר כאחד החשודים העיקריים בתקרית, אבל הוא מסרב לדבר על הפרשה עם החוקרים ומותה של טוניה עדיין מוגדר בעיני רבים כתעלומה בפני עצמה.

פרנקלין דלנו פלויד, כיום בן 77, כלוא בבית סוהר בפלורידה ללא תאריך להוצאה להורג. לובּ מקווה כי הוא ינצל את השנים האחרונות בחייו בשביל למסור לחוקרים עוד פרטי מידע שיסייעו לסגור את התיק הביזארי. למרות זאת, הוא חושש שהזמן רק הולך ואוזל ובסופו של דבר – פלויד ימצא את מותו בנסיבות טבעיות מאחורי הסורגים, כשהסודות שלו יקברו איתו באדמה.