הדרדסים, הלב עם מרקו, נילס הולגרסון, ספר הג'ונגל - שפרירה זכאי היא האימא והאבא של כל הסדרות וסרטי האנימציה עליהם גדלנו. לכבוד יום הולדתה ה-88, התגייסו 88 שחקנים שדיבבו ונתנו את קולם לדמויות בלתי נשכחות והעניקו לה סרט הפתעה לכבוד המאורע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איזו תקופה עברה עלינו, הימים הטובים", בירך השחקן והמדבב שלמה בראבא. "אני מאחל לך בריאות, גברת. אני בן 70 ונולדה לי ילדה בת חמש, אז אני יודע מה זה נקרא כשהחיים רק מתחילים עכשיו. זה הרגע לנסוע למזרח להודו, ללכת לאיבוד, להתאסלם".

כששפרירה החלה לביים את המדבבים האמצעים הטכנולוגיים היו דלים. "אז באמת עבדנו באיזה אולפן קטן כזה והיינו כולנו ביחד", היא מספרת. "אם מישהו היה מתבלבל, אז שוב היו צריכים כולם ביחד להקליט".

מלכת הדיבוב חוגגת 88 (צילום: החדשות 12, החדשות12)
מלכת הדיבוב חוגגת 88. שפרירה זכאי | צילום: החדשות 12, החדשות12

כשכל הילדים במדינה היו מרותקים לסדרה הלב, שפרירה הרגישה שהיא חייבת למצוא דרך להרגיע אותם. "הילדים היו כל כך נרגשים וכל כך דאגו שהוא לא ימצא את אימא שלו", היא אומרת. "בסופו של דבר, אמרתי - אל תדאגו, ילדים, בסוף הוא ימצא את אימא".

ירעם נתניהו, מעריץ של עבודתה של זכאי, הוא זה שהפיק את הסרט המרשים. כולם התגייסו בשמחה להפתעה. "תמיד הייתי מסתכל על הכתוביות, מי עשה מה, והשם של שפרירה תמיד הופיע שוב ושוב", הוא אומר. "יש גם סיפורים מצחיקים על זה שהיא הייתה יושבת ליד המדבבים, אוכלת לידם והם היו שומעים אותה מכרסמת תוך כדי הדיבוב".

אחרי יותר מ-40 שנות עבודה, שפרירה זכאי פרשה מעולם הדיבוב מאושרת בחלקה. "אני כבר לא מתגעגעת", היא מודה. "עשיתי את שלי, נהניתי, זה היה בסדר וזהו".