האם הקריירה המוזיקלית של קניה ווסט הגיעה לסופה? נראה שכן, לפי הודעה ששלח האמן השערורייתי לחברו, הראפר ריצ' דה קיד. ריצ' דה קיד פרסם את ההתכתבות בין שניהם בסטורי שלו ומחק אותה לאחר זמן קצר, אבל מעריצים זריזים שמרו אותה.

"אני פורש מליצור מוזיקה באופן מקצועי. לא בטוח מה עוד לעשות", כתב ווסט לחברו. ריצ' דה קיד השיב לו באריכות: "לפרוש? למה? איך? אנשים צריכים אותך, המוזיקה שעשינו אני ואתה וטיי (Ty Dolla $ign) הייתה החותם התרבותי הכי גדול של 2024... האנשים צריכים אותך".

קניה, כידוע, הוא לא אדם שאפשר לסמוך על שפיות וצלילות דעתו או על מידת הרצינות של הצהרותיו ולכן קל להניח שמדובר בהצהרה שנזרקה כלאחר יד ושהוא ישכח ממנה באותה הקלות. יום לאחר הסטורי שנמחק פרסם ריצ' דה קיד את רשימת השירים באלבומו החדש, שוכלל גם אירוח של קניה ווסט.

למרות שקשה לקחת את קניה ואת ההצהרות שלו ברצינות, אפשר להבין למה הוא ירצה לפרוש. מאז שהתבטא באופן אנטישמי לפני כשנתיים הפך קניה, שהיה כבר דמות מעוררת מחלוקת, לאחד האנשים הכי פחות רצויים במעגלים מסויימים של תעשיית הפופ העולמית. חברת "אדידס" ויתרה על חוזה הענק איתו, ארגונים וסלבריטאים התבטאו נגדו, ומיזמים שונים ומשונים שלו - בית ספר שהקים, למשל - הובילו לתביעות ולהאשמות חמורות נגד היוצר.