במשך כשנתיים מאז הפרידה המוזיקלית מסטטיק, בן אל תבורי ירד כמעט למחתרת וגזר על עצמו שתיקה. לא הוציא שירים חדשים, לא התראיין, לא סיפר את הצד שלו ונתן לאחרים לחשוב שהם יודעים בדיוק מה קרה. השבוע, בריאיון ל"אולפן שישי", תבורי מכניס אותנו לסיפור חייו המורכב וחושף טראומה סודית שסוחב עוד מילדות והשפיעה על הכול: "אובחנתי בגיל 20 בערך, עברתי משהו בילדות שאף אחד לא יבין - סיפרתי על זה לאורטל רק אחרי שתו נולד". 

בן אל תבורי (צילום: שי פרנקו)
חושף פרטים חדשים על ילדותו. בן אל תבורי | צילום: שי פרנקו

"עברתי חיים לא קלים", הוא אומר. "בן אדם אחר היה מתאבד". על הילדות הלא פשוטה בצל האב המפורסם שימי תבורי שיתף תבורי הבן: "תמיד הזדקקתי לאבא. לאבא ולאימא, תמיד. ואני, אני גם רוצה אבא ואימא. עד היום". השבוע, כחלק מהפיוס בין השניים, הוציא הזמר את השיר "דאדי כאן", שבו גם מתארח שימי בעצמו, ועוסק בשלושה דורות של חיים בצל הפרסום: לגדול עם אבא מפורסם, ולהיות בעצמך אבא סלב לילד קטן. הזמר גם מספר על הנתק שעבר מבנו תו פרינס וההקלטה השערורייתית שהודלפה שבה הוא תקף, קילל והשמיץ את בנו וגרושתו אורטל עמר בטנטרום חסר מעצורים. "כולם נטשו אותי", הוא אומר, אבל גם מתנצל ומקבל אחריות מלאה.

תבורי משתף על שבע השנים הטובות שבהן סטטיק והוא הפכו לצמד המוזיקלי המצליח בישראל. "בסוף עשינו פה סוג של היסטוריה", הוא נזכר ומעלה את הסיבות שהובילו לפירוק: "כשאני מדבר על זה בא לי לבכות עכשיו, בהתחלה היינו באמת חברים". בחודשים האחרונים תבורי בן ה-32 עובד במרץ על אלבום סולו ראשון יחד עם המפיק המוזיקלי אסי טל והכותב ניאל סגל. ארבעה שירים יצאו עד כה, שזכו לתגובות חיוביות. הוא גם חזר להופיע, הפעם לבד: "אני יודע שבוחנים אותי".

הריאיון המלא ישודר הערב ב"אולפן שישי".