אלפי ישראלים וישראליות הגיעו השבוע לאתונה שביוון להופעה של קולדפליי. הערב (ראשון) התקיימה ההופעה השנייה של הלהקה האהובה ולקראת סופה, עת נוגן השיר Yellow והאצטדיון האולימפי נצבע בצהוב, הצבע המזוהה עם המאבק להשבת החטופים, מאות בחלקים מסוימים בקהל תועדו בסרטונים שואגים: "Bring Them Home".  

אחד מהרגעים המרגשים בהופעה ארע כשבמסכי הענק הוקרן ילד בשם אורי בקהל המניף שלט ועליו נכתב: "השיר שלך יתנגן לנצח", לזכרה של סרן שיר אילת ז"ל, שהייתה מ"מ תצפיתניות במוצב נחל עוז ונפלה ב-7 באוקטובר. את השלט הביאו אל המופע חברותיה של איילת ז"ל. מרטין שם לב לשלט וביקש מהילד לעצום עיניים ולדמיין זיקוקים - שהופיעו כמה שניות לאחר מכן בשמיים.

מהמשפחה נמסר: "מרגש עד דמעות! ננציח את שיר בכל דרך אפשרית. השיר שלה יתנגן לנצח. היא כתבה טקסט על אומץ פיקודי ולמילים ומעשים יש כל כך הרבה משמעות עכשיו".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by לזכרה של סרן שיר אילת ז״ל (@remember_shir_eilat)

נוכחים בקהל באצטדיון שיכול להכיל כ-60 אלף איש מספרים על נוכחות גבוהה מאוד של ישראלים בקרב הקהל. אתמול, אחרי פרסום הידיעה על מבצע חילוץ ארבעת החטופים, פרצו חגיגות ספונטניות ברחבי העיר אתונה, כשישראלים שרו ורקדו ברחובות "ישראל חי" ו"הבאנו שלום עליכם".

במקביל, דרמה קלה נרשמה במופע כשבשיר האחרון במופע מרטין שם לב כי אדם בקהל התמוטט. הסולן עצר את ההופעה וניגש לבדוק לשלומו. כשדברים נרגעו, הייתה התייעצות כיצד לסיים את המופע והוחלט לנגן שיר חדש שייחשף בספטמבר.

 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Or Glazer‎‏ (@‏‎or_glazer_‎‏)‎‏

 

 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Or Glazer‎‏ (@‏‎or_glazer_‎‏)‎‏