24 שעות מאז שהחל מבצע "עלות השחר", וכבר הדוגמנית הבין-לאומית ממוצא פלסטיני בלה חדיד עולה להתקפה ברשת נגד ישראל. בין התמונות, הפוסטים והתיעודים ששיתפה חדיד היום (שבת) בחשבון האינסטגרם שלה, נמצא ריאיון של העיתונאי הישראלי גדעון לוי לרשת אל-ג'זירה, שבו הוא מבקר את ישראל בחריפות: "שלושה או ארבעה ימים של עוצר על יישובי הדרום זה 'בלתי נסבל', אבל עזה יכולה להיות במשך 16 שנה תחת מצור".

View this post on Instagram

A post shared by Craving Palestine (@cravingpalestine)

"הציבור הישראלי די שטוף מוח ויודע מעט מאוד על מה שקורה", אמר לוי בפתח הקטע שהפיצה חדיד לעשרות מיליוני העוקבים שלה. "בימים האחרונים נאמר לנו כי יישובי הדרום הסמוכים לגבול עם עזה צריכים להיות תחת עוצר כי יש סכנה. אף אחד לא ידע בדיוק מה הסכנה ואז פתאום, אחרי שלושה או ארבעה ימים, ישראל טענה שזה מצב 'בלתי נסבל' - אבל עזה יכולה להיות במשך 16 שנים תחת מצור וזה כן 'נסבל'. אולם חלק מהיישובים בדרום לא יכולים לעמוד בארבעה ימי סגר. אז קרה מה שקרה".

בלה חדיד (צילום: Vittorio Zunino Celotto, getty images)
צילום: Vittorio Zunino Celotto, getty images

לוי הצביע על הנקודה שלדבריו הובילה לפתיחת המבצע נגד הג'יהאד האיסלאמי: "אני מאוד חושד שזה קשור לבחירות. כל ראש ממשלה צריך להוכיח את עצמו, במיוחד אם הוא מגיע מהמרכז-שמאל הפוליטי בישראל. יש לנו ראש ממשלה חדש והוא רוצה להראות שהוא גבר, כמו כל ראשי הממשלה לשעבר. כל אלה הם תירוצים גרועים מאוד ללכת לסבב נוסף בעזה".