קיבוץ ניר דוד הישראלי הגיע ל"משפחת סימפסון": להפתעתו של גולש ישראלי חד עין בשם גלעד, בפרק 20 בעונה ה-33 של הסדרה המצוירת הופיע קיבוץ ניר דוד - בתוספת התיאור "קיבוץ בישראל" ("a kibbutz in Israel"). מיד לאחר מכן, הופיעה דמותו של קיבוצניק חובש כיפה בשם נהוראי. 

אפשר היה לחשוב שקיבוץ ניר דוד נמצא ב"משפחת סימפסון" בעקבות המאבק על נחל האסי, ושאותו מאבק זכור מצא את דרכו לעלילת הסדרה. האמת היא שבפרק המדובר אין אזכור לשם הקיבוץ ולנחל המזוהה עמו. חלק מהגולשים שנחשפו לפריים המדובר האמינו כי "הסימפסונים" חזו את המאבק על האסי בכך שהם הציגו דווקא את קיבוץ ניר דוד ולא כל קיבוץ אחר. אבל גם זה לא נכון: הפרק המדובר עלה למסך השנה, ב-2022. 

גולש אחר הציע תשובה מספקת למדי לשאלה "מדוע דווקא קיבוץ ניר דוד". אותו גולש כתב כי כאשר מחפשים בגוגל את המילים "a kibbutz in Israel", אחת מהתמונות הראשונות שמופיעות היא תמונה של קיבוץ ניר דוד, כזו שתואמת כמעט בדיוק את הפריים המצויר שהופיע ב"משפחת סימפסון". 

למקרה שתרצו למצוא את הקטע המדובר בעצמכם - נספר לכם שהעונה ה-33 של "משפחת סימפסון" זמינה לצפייה בדיסני+, ושהפריים בו ניתן לראות את קיבוץ ניר דוד מגיע ממש בסוף הפרק, לאחר הכתוביות.