החזרה הראשונה עברה בהצלחה, המטרה - הגמר: נציג ישראל לאירוויזיון 2022, מיכאל בן דוד, עלה היום (שני) לחזרה ראשונה על הבמה באולם PalaOlimpico בטורינו שבאיטליה - זאת אחרי משבר האבטחה שהתעורר ברגע האחרון ולאחר שבכלל לא היה ברור אם המשלחת תוכל להגיע לתחרות.

אחרי כל המהמורות שבדרך - נציגנו הגיע "לתת עבודה" - ויש כבר התרשמויות ראשוניות מהחזרה, שבמהלכה נציגנו ביצע את השיר מספר פעמים, למד את עבודת המצלמות - ובחן את הבמה העצומה שנבנתה במקום. הביקורות כלליות מאוד בשלב הזה - מכיוון שלתקשורת אין עדיין גישה חופשית לסיקור החזרות. זה יקרה רק החל מסבב החזרות השני שיחל ביום רביעי.

הדיווחים הראשונים מהאולם מדברים על הופעה ווקאלית בוטחת של מיכאל, ועל 4 רקדנים שמלווים אותו - 3 מהם בלבן ואחד בשחור - זאת כחלק מניסיון של הצוות לבחון מה צבע התלבושות שמשתלב טוב יותר עם הבמה. גם מיכאל עצמו לבוש בלבן - בדיוק כמו בקליפ הרשמי לשיר ובהופעת הגמר שלו מ״אקס פקטור לאירוויזיון״, אז ביצע את השיר לראשונה בלייב. גם צבעי הבמה - אדום ולבן - זהים להופעה ההיא.

 

@eurovision The stunning @Michael Ben david gave his ALL during the first rehearsal #Eurovision #Eurovision2022 #EurovisionTikTok ♬ original sound - Eurovision

 

הרקדנים ומיכאל רוקדים באופן מתואם לאורך השיר - כשמה שיעשה את ההבדל הוא זוויות הצילום המיוחדות שטרם ניתן היה לראות באולם, למעט המשלחת וצוות מצומצם של אנשים שיכול לצפות בחזרה, להעיר הערות ולבצע תיקונים. בסרטון הקצר שפורסם מהחזרה, נראים מיכאל והרקדנים נכנסים לתוך פלטפורמה לבנה מוארכת שמכילה מראות - מה שמרמז על משחקי מצלמה מתוחכמים שהגה במאי ההופעה הבינלאומי, מרווין דיטמן, שביים הופעות רבות באירוויזיון - בהן גם ההופעה המנצחת של קונצ'יטה מאוסטריה ב-2014. 

נציג ישראל לאירוויזיון מיכאל בן דוד עלה לחזרה ראשו (צילום: Nathan Reinds, EBU)
נציג ישראל לאירוויזיון מיכאל בן דוד עלה לחזרה ראשונה | צילום: Nathan Reinds, EBU

בשלב זה, ישראל ממוקמת מחוץ לתמונת הסיכויים להעפיל לגמר אירוויזיון 2022 - מקום 16 בלבד מתוך 18 משתתפות בחצי הגמר השני - אך תמונת ההימורים צפויה להשתנות כשהעיתונאים יחלו לסקר את החזרות מקרוב ובאופן מדוקדק, וברגע האמת הכל יכול לקרות. ביום חמישי הקרוב, יום העצמאות, מיכאל יעלה לחזרה שנייה - ואז נדע להעריך את סיכוייו ביתר דיוק, והאם יש לו סיכוי להפתיע את המהמרים ואת הסטטיסטיקה.

 
בינתיים, מיכאל התקבל בחום ב"בועת המשלחות" באולם בטורינו, שם נמצאים כל האמנים לפני ואחרי שהם יורדים מהבמה. בסרטון אחד שהפיצה המשלחת הישראלית, נראה מיכאל רוקד עם שניים מהמלווים של נורווגיה - שמכוסים מכף רגל ועד ראש, זאת כחלק מההופעה המסתורית שהנורווגים מתכננים (ככה זה כששני הנציגים של המדינה הם זמרים במסכה שזהותם לא ידועה).

אנחנו כאן ב-N12 נמשיך לעדכן אתכם על כל מה שצריך לדעת על אירוויזיון 2022 ועל המשלחת הישראלית. בינתיים, תוכלו לקרוא את החלק הראשון של מדריך השירים המלא לקראת התחרות.