היום הגורלי של ישראל באירוויזיון הגיע - האם הוא יסתיים בהעפלה לגמר? 24 שעות לפני שהוא יופיע בשידור חי מול יבשת שלמה ויילחם על מקום בשלב הבא, נציגנו בתחרות המוזיקה הגדולה בעולם, מיכאל בן דוד, עלה על בימת התחרות בטורינו שבאיטליה למשימה אחת חשובה - החזרה המכריעה בה מוענק חצי מהניקוד למדינות המשתתפות בשלב הזה. מי שצפה בחזרה התלהב וקפץ במקום, אבל בהימורים התמונה שונה. ובכל זאת - יש סיכוי לעלות לשלב הסופי. 

מיכאל והרקדנים נתנו שואו מצוין ומרהיב לשיר "I.M" שכלל כוריאוגרפיה מהודקת, משחקי מצלמה מדויקים - והרבה אפקטים באדום ולבן שהוקרנו על רצפת הלד הענקית שעל הבמה. החלק האחרון של השיר חזק במיוחד והאנרגיות על הבמה גבוהות ומקפיצות - מה שהוביל לכך שהקהל שנכח בחזרה נעמד על רגליו והריע לכל אורך הביצוע. הביצוע הווקאלי של מיכאל כמעט מושלם - והוא הצליח להגיע בקלות לתווים הגבוהים והמאתגרים בשיר.  

נציג ישראל לאירוויזיון מיכאל בן דוד עלה לחזרה ראשו (צילום: Nathan Reinds, EBU)
יפתיעו את המהמרים? מיכאל והרקדנים על בימת אירוויזיון 2022 | צילום: Nathan Reinds, EBU

לאחר החזרה, אמר בן דוד הנרגש לעיתונאים: "אני לא יכול לנבא מה יהיו התוצאות מחר, אבל אני אופטימי כי אנחנו מאוד גאים במה שיצרנו ועובדים סביב השעון. התגובות שאנחנו מקבלים הן מטורפות וזה מדהים ומרגש וממש לא מובן מאליו". 


הסיכויים של ישראל להעפיל לגמר: ההתלהבות בשטח - לצד הנתונים היבשים  

באולם עצמו ובמרכז העיתונאים ניתן להרגיש את ההערכה המאוחרת שקיימת כלפי ישראל ונציגה מיכאל בן דוד - אך עם זאת, הדעות חלוקות בנוגע לסיכויינו להמשיך הלאה. באתר האירוויזיון המוביל Wiwibloggs ציינו לאחר החזרה של מיכאל: "הקהל בתוך האולם מגיב בצורה מופלאה לשיר עם תשואות רמות". באתר היווני eurovisionfun חשבו שהחזרה הישראלית מרהיבה: "לפני התחרות לא ממש נתנו סיכוי לישראל - ומיכאל בא להפתיע אותנו בטורינו. הוא שר בצורה נהדרת, הרקדנים שאיתו חזקים וטובים - האנרגיה על הבמה אדירה, מה שרק יגביר את התחרות בחצי הגמר הזה". עם זאת, למרות המחמאות - לא סבורים שם שישראל תהיה בין המדינות שיעפילו לשלב הבא. 

הכירו את המתחרות של ישראל בדרך לגמר אירוויזיון 2022

באתר אירוויזיון נוסף, Eurovisionary, העריכו 5 מתוך 6 המומחים שישראל עולה לגמר - ובאתר אחר, escYOUnited, ציינו שהרגישו את האנרגיות בקהל והדגישו שההופעה הישראלית מצוינת - הן מבחינת זוויות הצילום, הן מבחינת הביצוע הווקאלי והן מבחינת האנרגיות החזקות על הבמה. בסקר שנערך באתר ESCxtra, ישראל מחוץ לגמר אבל בפער קטנטן מהמדינות שהגיעו בו למקומות 8-10 שפירושם עלייה לשלב הבא - מה שמצביע על תחרות צמודה ומותחת שצפויה ועל מאבק קשוח על הכרטיסים הפנויים האחרונים לגמר אירוויזיון 2022 שיתקיים בשבת. 

נציג ישראל לאירוויזיון מיכאל בן דוד עלה לחזרה ראשו (צילום: Nathan Reinds, EBU)
"מיכאל בא להפתיע ולהפוך את התחרות לקשה יותר" | צילום: Nathan Reinds, EBUבתמונת ההימורים - ישראל נותרה במקום ה-14 מתוך 18 בחצי הגמר שלה - מה שמותיר אותה לכאורה מחוץ לגמר, אך לאחר חזרת השופטים התחזקנו מעט וברוב אתרי ההימורים נצבענו בירוק. האם זה אומר שאין סיכוי לעלות לגמר? התשובה היא לא. בחצי הגמר הראשון, שנערך ביום שלישי האחרון, 3 מדינות שלא היו בתמונת 10 העולות לגמר - עשו זאת, כך שנדמה שהכל פתוח - אם כי בחצי הגמר הזה התחרות קשה יותר בהשוואה לחצי הגמר הראשון. 

את התשובה לשאלה האם ישראל תעפיל לגמר אירוויזיון שביעי ברציפות נדע הלילה (חמישי) סמוך לחצות - עם תום משדר חצי הגמר השני של אירוויזיון 2022. כל מה שנותר הוא להחזיק אצבעות ולקוות שישראל תהיה בין 10 המדינות שיעלו לשלב הבא. בהצלחה!