יציאת הסרט "נוכל הטינדר" בנטפליקס, המגולל את סיפור התחזותו של שמעון חיות לבנו של איש העסקים לב לבייב, עוררה הדים רבים והציפה שאלות גדולות. הן מצד הקורבנות שנפגעו ממעשיו של חיות, הן מצד משפחתו של המיליארדר - שהופתעה לראות את סיפורי הבדייה של המתחזה.

"במשך שנים סבלנו מהנוכל שהתחזה לבן משפחה שלנו", מספרת חגית לבייב, בתו של המיליארדר. "לא הצלחנו בכל מה שניסינו. היינו בהלם לראות את נוכל הטינדר בנטפליקס, אבל הרגשנו שזה עשה טוב כי עכשיו הוא יהיה חייב להפסיק עם מעשי הנוכלות וההתחזות שלו".

סיימון לבייב, ססיליה פלהוי ופרנילה סחוהולם (צילום: אינסטגרם)
קורבנותיו של נוכל הטינדר במיזם מיוחד | צילום: אינסטגרם

כשחגית החלה לענות על שאלות באינסטגרם, פנו אליה גם כמה מקורבנותיו של חיות, והקשר שנוצר עימן הביא לשיתוף פעולה מיוחד שהושק שלשום: צמיד שכל הכנסותיו יוקדשו לכיסוי חובותיהן, ושעשרה אחוזים מהכנסותיו יוקדשו לתרומה לארגונים שמסייעים לנשים.

"העובדה שאפשר יהיה לעשות מזה משהו חיובי - חיממה לנו את הלב", סיפרה ססיליה, אחת מקורבנותיו של נוכל הטינדר. איילין, אישה נוספת שנוצלה ע"י חיות, הדגישה: "עדיין לא השגנו צדק, אבל כשהוא יהיה בכלא או שייפתח לו תיק פלילי – אז, אולי, נוכח להגיד שסגרנו מעגל".

החיים של פרנילה, איילין, ססיליה ונשים נוספות - חוו טלטלה קשה כשהוא נכנס לחייהן והותיר אותן ועם חובות כבדים. "זאת הייתה סערה", נזכרת סיסיליה במועד יציאת הסרט. "יש כ-200 מדינות שצופות בנטפליקס בכל רחבי העולם. קיבלנו כל כך הרבה תמיכה ואהבה".

שמעון חיות נוכל הטינדר (צילום: החדשות12)
"עד שלא ייפתח נגדו תיק פלילי - המעגל לא ייסגר" | צילום: החדשות12

על השאלה כיצד היא מתמודדת היום עם מצבה הכלכלי, השיבה סיסיליה: "המצב שלי מורכב. אני בפשיטת רגל - הייתי בשני משפטים, והפסדתי. עשיתי מסע גיוס המונים שמסייע לי לנהל משא ומתן עם הנושים כדי שאוכל השנה סופסוף לסגור את החוב".

הסערה סביב הסרט על נוכל הטינדר אומנם דעכה אך הנשים שנפגעו ממעשיו עדיין משלמות את המחיר. כולנו תקווה שאולי המכירה הזו תצליח לעזור להן, ולו במעט, לשקם את מצבן הכלכלי שנפגע אנושות בצל מעשה הנוכלות.