אנסמבל "ציפורלה" עומד לקיים בערב יום העצמאות מופע חגיגי בתיאטרון הלאומי הבימה, ובו יארחו את השחקנית והשחקנית. לא, אנחנו לא מתכוונים לגילה אלמגור. כלומר, לא רק אליה. גילה אלמגור וליא קניג - שתי הדיוות של עולם התיאטרון - עומדות להשתתף במופע המערכונים הפרוע "סטריאוטיפי".

האנסמבל הוקם לפני 17 שנה כשחבריו סיימו ללמוד משחק ב"ניסן נתיב" והחליטו להמשיך לעבוד יחד כקבוצה וליצור לעצמם מופעי מערכונים. מאז ועד היום המופעים שלהם רצים בהצלחה בכל רחבי הארץ, ואלמגור זוכרת אותם עוד מתחילת דרכם. "זה היה פצצה של כישרון", אמרה אלמגור ל-N12. "זה היה אחר ומקורי, זה הדליק אותי".

גילה אלמגור וליא קניג
ליא קניג וגילה אלמגור

חברי הקבוצה כתבו להן למופע החגיגי לא מעט בדיחות על עצמן, רבות מהן על גילן המופלג, והן הפגינו הומור עצמי ושיתפו פעולה בלי היסוס. "אמרנו להן שזה אולי יהיה קיצוני, אז רק נציע להן", שיתפה השחקנית והיוצרת אפרת אביב מהאנסמבל, ושותפתה לחבורה תמרה קלינגון השלימה: "אבל אצלן שום דבר לא קיצוני".

גילה אלמגור הסבירה שהיא מברכת על "האינטראקציה עם הנעורים האלה, ואל תגידו לי שאתם בני 40. אז מה, אני מתקרבת ל-90... זה עושה לי משהו?" וליא קניג סיכמה והשיבה לאלמגור בצחוק: "את - אל תדברי על 90".