חודשיים אחרי שהלך לעולמו הפזמונאי יורם טהרלב - שיר שכתב זוכה לביצוע מחודש. אחד השירים היפים שכתב "עוד לא תמו כל פלאייך" זוכה לעיבוד מחודש של ירדנה ארזי, שלומי שבת, לירן דנינו ונרקיס. פגשנו אותם באולפן ההקלטות וקיבלנו הצצה ראשונה לשיתוף הפעולה המסקרן והמפתיע.

זה שיתוף פעולה מוזיקלי בין דורי - כזה שמפגיש שניים מהאומנים המוערכים והוותיקים בישראל: ירדנה ארזי ושלומי שבת יחד עם שניים מהיוצרים הצעירים והמבטיחים: לירן דנינו ונרקיס. הסיבה שבגללה כולם נמצאים בחדר הקלטות אחד היא גרסה מחודשת לשיר "עוד לא תמו כל פלאייך".

"הכרתי את יורם טהרלב עוד בשירות שלי בלהקת הנח"ל שזה היה לפני הרבה מאוד שנים", סיפרה ירדנה ארזי, "ואחר כך כמובן עם שוקולד מנטה מסטיק כשהוא כתב לנו שירים, בין היתר את השיר המיתולגי "מי המנטה מי המסטיק מי השוקולד" שממש הפך לסלוגן, למשפט מפתח של הלהקה. עם השנים הקלטתי עוד ועוד שירים שלו כשהמוכרים שבהם זה באמת שירי אהבת הארץ שהוא כל כך אהב".

לירן דנינו סיפר על ההתרגשות לשיר את הטקסטים של טהרלב: "זה פשוט מדהים שכשאתה מקשיב לשירים האלה אתה מתרגש - אלה שירים שלא כותבים היום. שלומי שבת אישר את דבריו: "נכון, לצערנו לא כותבים ככה יותר".

לירן דנינו (צילום: פיני סילוק)
לירן דנינו | צילום: פיני סילוק

נרקיס שנרגשת משיתוף הפעולה אמרה: "אני שמחה משיתוף הפעולה הזאת, את שלומי שבת אני מכירה אבל את ירדנה פגשתי היום בפעם הראשונה ואני מתרגשת".

לבתיה קינן, אלמנתו של יורם, היה חשוב להגיע לאולפן ההקלטות ולשמוע את הביצוע שזכה לעיבוד מחודש. כשנכנסה לאולפן ירדנה שאלה אותה מה היא חושבת על הביצוע וזו השיבה: "אין לי מילים, אני נרגשת, זה מרגש אותי".

יורם טהר-לב (צילום: דניאל טהרלב)
יורם טהרלב | צילום: דניאל טהרלב

"כל אחד מביא את עצמו ובדרך מאוד נינוחה מאוד מתרפקים על השיר זה שיר עם לב כזה", סיכם דנינו. נרקיס הוסיפה: "אנחנו מדינה כזאת, כולנו שונים אחד מהשני אבל בסוף כולנו אותו הדבר ולא משנה מה יש או אין לנו על הראש"

השיר שיופץ בתחנות הרדיו ילווה גם את פרויקט פסח של בנק הפועלים במסגרתו יפתחו עשרות מוזיאונים ואתרי מורשת וטבע בחינם בחול המועד פסח ברחבי הארץ. פרויקט שנתי שחוזר גם השנה. שבת סיכם את השיחה: "לשיר עם זמרים צעירים וכאלה מוכשרים – זה פשוט כיף".

מה הלוז – 22.2 - פסטיבלים - פסטיבל הקומדיה וההומור עש ספי ריבלין (צילום: טל פרנקו)
ירדנה ארזי | צילום: טל פרנקו

ניצלנו את ההזדמנות לדבר עם שתי יוצרות מצליחות, על רשימת האומנים המושמעים בישראל - רק 20% מהן נשים. "קודם כל טוב מאוד שמציפים את הנושא הזה, ושמעלים אותו ושהמודעות לבעיה הזו עולה", סיפרה ארזי. "וואנס אור השמש רואה את הבעיה הזו אני חושבת מתחיל סוג של פתרון ואור בקצה המנהרה. ובאמת הגיע הזמן לתקן את זה".