"מי אני שאפנטז על ארץ נהדרת?": למרות שכבר שנתיים הוא חלק מיחידת העילית המובחרת של הקומדיה בישראל, קשה להאמין שאמיר שורוש שקל עד לא מזמן לעשות הסבת מקצוע: "החלטתי לתת לזה חמש שנים, אם זה לא קורה – זה לא קורה". בשיחה כנה הוא מספר על הזהות המורכבת, על המשפחה – ועל הפריצה הגדולה: "רמזי שינה לי את החיים".

לשורוש, בן לאם יהודייה ולאב ערבי-נוצרי, לא תמיד היה קל. כשעלה לכיתה א' החברים גילו על הרקע המשפחתי, והחיים הפכו לקצת יותר מסובכים: "תמיד בנות נפרדו ממני כי אני ערבי. פתאום הרגשתי שיש לי איזו חולשה". ועדיין, כשהגיע לגיל 18 הוא התגייס בלי כל התלבטות: "בצבא, אני מבחינתי ישראלי. במקום הזה אני לא חצוי. יש שאלות, והתשובות מורכבות, אבל לא בנושא הזה. לא משנה באיזה אופן תשרת שם, זה דבר ראוי לעשות למדינה שאתה חי בה ואוהב אותה".

אמיר שורוש כמנסור עבאס בארץ נהדרת (צילום: מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12)
שורוש כמנסור עבאס בארץ נהדרת | צילום: מתוך "ארץ נהדרת", באדיבות קשת 12

הוא למד משחק, אך הקריירה, לדבריו לא הייתה קיימת: "עשיתי הצגה בשנה, יום צילום פה, יום צילום שם". הוא כבר החליט להציב לעצמו אולטימטום של 5 שנים – ואז הגיעה "קופה ראשית" המשודרת ב"כאן 11", שם הוא מגלם את דמותו של עובד הסופר המסור רמזי. "רמזי שינה לי את החיים", מודה שורוש בפה מלא.

בזכות ההצלחה, הגיעה גם ההצעה מפסגת הקומדיה הישראלית: ארץ נהדרת. " כבן-אדם, אני לא חולם על הדברים הגדולים באמת כי זה נראה לי דבר הזוי. מי אני שאפנטז על ארץ נהדרת או על כל מיני חלומות אחרים?". הוא אומנם מוכר בעיקר בזכות דמויות ערביות, אך לדבריו הוא "עובד על כל מיני דמויות מפורסמות שיפתיעו אתכם".

הוא נשוי לשחקנית טלי בן יוסף, ולזוג יש שני ילדים: אורי בן ארבע וחצי וליבי בת שנתיים. בהתחשב ברקע המורכב שלו, שורוש לא יכול שלא לחשוב על בנו ועל ההתמודדות הצפויה לו: "אני לא מרגיש שאורי יסבול מהדברים שאני סבלתי, אבל נכין אותו לזה שיכולים להציק לו ושיבין מי הוא. גם מקושי אתה יכול להפיק הרבה דברים. גם אם יהיה לו קצת קשה, זה בסדר. הוא יכול להרוויח מזה גם".