השנה האחרונה של יהונתן מרגי הייתה "לא רגילה". מלבד הפרידה המתוקשרת מנועה קירל, הוא השתחרר לאחרונה מצה"ל לאחר שירות "לא שגרתי", והשיק את ה-"מיני אלבום" החדש שלו, אחרי שעבד עליו במשך זמן ארוך: "עבדנו על זה כשנה וחצי".

יהונתן מרגי ונועה קירל (צילום: חדשות 12)
יהונתן מרגי ונועה קירל בראיון לחדשות 12 | צילום: חדשות 12

לפני קצת יותר משנה, במקביל לשירות הצבאי, הוא שיחק בסדרת ילדים בתפקיד הראשי. בסוף יום צילום שנמשך יותר מעשר שעות, הוא הוריד את התלבושת של הדמות ועלה על מדים. דקות אחדות לאחר מכן, המונית כבר לקחה אותו לרכב צבאי שהסיע אותו מהצילומים להופעה בבסיס חיל הים בחיפה. אבל מה זה הדילוג הזה לעומת מעבר מתל אביב ללוס אנג'לס?

לפני כשנתיים קרה לו מה שכול אומן צעיר יכול רק לחלום עליו. הוא חתם על חוזה בין-לאומי עם חיים סבן והתניע באופן רשמי את הניסיון לפרוץ בארה"ב. בגלל הקורונה, רק לאחרונה הוא התחיל ממש לטוס לשם, ועד עכשיו נאלץ לעבוד בעיקר מרחוק ובזום. "אני עובד עם מפיקים מדהימים שאם אני יושב במועדון ומתנגנת מוזיקה, אז לא עוברים שלושה שירים עד שיש שיר שהם הפיקו".

יהונתן מרגי (צילום: חדשות 12)
יהונתן מרגי בראיון לחדשות 12 | צילום: חדשות 12
יהונתן מרגי (צילום: חדשות 12)
יהונתן מרגי בראיון לחדשות 12 | צילום: חדשות 12

על הקריירה שלו הופקדו מיטב אנשי המקצוע בפופ העולמי. כך למשל, הוא תועד בשיחת עבודה עם רודני ג'רקינס, המפיק המוזיקלי שעבד בעבר עם מייקל ג'קסון, ביונסה וג'סטין ביבר. "בדיוק התחלתי לעבוד עם איזה כותב שהיה די נעול על ביבר בחודש וחצי-חודשיים האחרונים".

"זה חלום שלי מגיל שלוש", סיפר מרגי. "היה לי ברור שזה מה שהולך לקרות בסוף. שאני רוצה להיות אומן מהגדולים ביותר בעולם. לסמן לעצמי וי - של מדיסון סקוור גארדן, של מקום ראשון בבילבורד ושל אלף ואחד דברים".

"כשאומרים 'נפרדתם? נפרדתם?' זה לא עוזר, זה בטוח לא עוזר"

ולמרות גילו הצעיר והבייבי פייס, מרגי לא נבהל ולא מתקפל מול השמות הגדולים. הוא מדבר עם האנשים האלה בגובה העיניים ולא חושש להגיד את דעתו ואפילו להתווכח אם צריך: "אני לא חושב שזה משנה מי זה. שיישב לידי סטיבי וונדר. ברגע שזה שיר שלי, זה משהו ש... אני חושב שאף אחד, לא משנה מי זה, יכול להגיד יותר טוב ממני מה נכון לשיר".

יהונתן מרגי (צילום: חדשות 12)
יהונתן מרגי בראיון לחדשות 12 | צילום: חדשות 12
יהונתן מרגי (צילום: חדשות 12)
יהונתן מרגי בראיון לחדשות 12 | צילום: חדשות 12

כשנתיים עברו מאז החתימה על החוזה, ומרגי הפתיע כשהשיב כמה שירים שלו כבר גמורים ומוכנים: "אף אחד". שיר יכול להתבשל שנתיים על המדף? הוא כבר יכול להפוך להיות לא רלוונטי: "נכון, זה מפחיד". ובכל זאת – הוא לא לוקח בחשבון את האפשרות שזה לא יקרה.

לפני פחות מחודשיים הוא החליף את הזוגיות המתוקשרת עם נועה קירל בפרידה מתוקשרת. הזמן שעבר מהרגע שבאמת הם נפרדו ועד שהוציאו את ההודעה המתוזמנת עמד על כשלושה ימים, בניגוד לשמועות שלא היו נכונות, לטענתו של מרגי. "שמועות. שקר. בסוף זה הדבר הכי פרטי והכי אישי שיש, זוגיות. וכשנכנסים לך... ואומרים 'נפרדתם? נפרדתם? נפרדתם?' זה לא עוזר. זה בטוח לא עוזר".

מהצד השני, הזוגיות עזרה לקריירה: "זה שם אותנו בכותרות וזה תמיד השאיר אותנו שאנשים כל הזמן היו מעודכנים במה קורה, ולעולם לא שכחו - אבל אני לא הייתי רוצה להכניס בכלל ממד מסחרי כלשהו לדבר כל כך טהור".