רגע לפני שהיא מתחילה רשמית את הקאמבק שלה לעולם המוזיקה, אדל פרסמה אמש את תאריך היציאה של האלבום (19 בנובמבר) ביחד עם מכתב פתוח למעריציה באמצעות חשבונות הסושיאל. בדבריה הארוכים היא הסבירה מה הייתה צריכה לעבור בשביל להרגיש מוכנה לשחרר את השירים, כשהיא מתייחסת לאלבום כאל "החבר הזה שבא עם בקבוק יין לעודד אותי".

"אין ספק שלא הייתי קרובה למקום בו קיוויתי להיות כשהתחלתי לעבוד על זה לפני שלוש שנים", שיתפה הזמרת בת ה-33, "אפילו הפוך מזה, למעשה. אני מסתמכת על שגרה ועקביות כדי להרגיש בטוחה, זה תמיד היה ככה, עד שהשלכתי את עצמי במודעות מלאה, אפילו ברצון, לתוך מבוך של בלאגן מוחלט וטלטלה פנימית".

אדל הוסיפה שהיא התקשתה לכתוב מכיוון שהיא "איבדה" את הרגש שבה, ומסיבה למה היא יכולה בעצם לשחרר את האלבום: "למדתי הרבה אמיתות כואבות על עצמי לאורך הדרך. השלתי הרבה שכבות אבל תמיד עטפתי את עצמי בחדשות. גיליתי בי תכונות חדשות וטובות, ואני מרגישה שסוף סוף מצאתי את הרגש שלי שוב. אני אפילו יכולה להגיד שמעולם לא הרגשתי שלווה יותר. לכן, אני סוף סוף מוכנה לשחרר את האלבום הזה".

"הוא היה ההצלה שלי לאורך התקופה הכי מטלטלת בחיי. כשכתבתי אותו, הוא היה החבר הזה שבא עם בקבוק יין וטייקאוויי כדי לעודד אותי. החבר החכם שתמיד נותן את העצה הכי טובה, וגם זה הפרוע שאומר 'זה הרגע שלך לחזור, בייבי, פאק איט. חיים רק פעם אחת'. החבר שיישאר ער כל הלילה רק כדי להחזיק לי את היד בזמן שאני מייבבת בלי הפסקה ובלי לדעת למה. החבר המנער שיבוא לאסוף אותי ויוציא אותי מהבית כדי לקבל קצת ויטמין D אפילו שאמרתי שאני לא רוצה ללכת. החבר שמתגנב ומשאיר מגזין ומסכת פנים וקצת מלחי אמבט כדי לגרום לי להרגיש אהובה, להזכיר לי איזה חודש עכשיו ושאני צריכה לטפל בעצמי קצת".

View this post on Instagram

A post shared by Adele (@adele)

לסיום, אדל מסבירה בעצם מה הסיפור שהיא רוצה להעביר למעריצים בעזרת "30": "ואז הוא היה החבר הזה שממשיך לדבר איתי אפילו שאני הפסקתי לדבר איתו, כי הייתי כל כך עסוקה באבל/יגון שלי. בניתי מאז מחדש את הבית ואת הלב שלי, וזה מה שהאלבום הזה מספר. הבית הוא במקום בו נמצא הלב".

כזכור, הלילה אמור לצאת "Easy On Me", הסינגל הראשון מתוך האלבום החמישי שלה, שכמיטב המסורת ייקרא "30" ויעסוק בשנים האחרונות שעברו על אדל. בין היתר הגירושים, הילד והמסע שבסופו גילתה את עצמה מחדש.