ה"קאמבק" של אבבא - גם לאירוויזיון? שניים מחברי להקת ABBA המיתולוגית, בני אנדרסון וביורן אולבאוס, סיפקו אמירה מעניינת במיוחד הנוגעת למקום שבו החלה הקריירה שלהם - תחרות האירוויזיון. בריאיון שהעניקו היום (שישי) ל-BBC, נשאלו השניים אם היו מעוניינים לכתוב את השיר שייצג את בריטניה בתחרות הקרובה שצפויה להיערך באיטליה במאי 2022 - ונראה שהם שוקלים זאת בחיוב. 

השניים התראיינו לרגל צאת האלבום החדש של הלהקה אחרי 40 שנות המתנה, "Voyage", ובמהלך הריאין עלתה גם סוגיית האירוויזיון. המראיין שאל את השניים האם היו מוכנים לכתוב את השיר שייצג את בריטניה בתחרות הבאה - בתקווה שיחלץ אותה מרצף המקומות האחרונים שהיא חווה בשנים האחרונות - והם השיבו: "מה בעצם הסיכון? אי אפשר להגיע נמוך יותר מהמקום האחרון". 

השניים, שנראה שהופתעו מההצעה, אמרו זה לזה כי "השיר חייב להיות מצוין - והוא חייב להיכתב עבור אמן מהשורה הראשונה". בשלב הזה, השניים העלו את שמה של הזמרת הבריטית המצליחה דואה ליפה, כמי שהיו מעוניינים שתבצע את השיר שייתכן והיו כותבים לייצוג הממלכה.

דואה ליפה (צילום: Getty Images)
הציעו לכתוב לה שיר. דואה ליפה | צילום: Getty Images

ושמה של דואה ליפה לא עלה סתם: בריטניה הצהירה לאחרונה כי חברת TaP Music, חברת ניהול אמנים שמנהלת בין היתר גם את הזמרת המצליחה, תעמוד מאחורי בחירת השיר והאמן שייצגו את בריטניה - בתקווה ששינוי המגמה יוביל את הבריטים להצלחה המיוחלת באירוויזיון שהם כבר הספיקו לשכוח. 

להקת ABBA פרצה לתודעה לאחר שזכתה עבור שוודיה בתחרות האירוויזיון שנערכה בברייטון ב-1974 עם הלהיט "Waterloo". מאז, הלהקה הפכה לאחת מתופעות הפופ הגדולות בכל הזמנים - ולאחת הלהקות המצליחות בעולם. היום, כמעט 40 שנה אחרי שהתפרקו, הוציאו חברי הלהקה אלבום אולפן חדש שמכיל 10 שירים חדשים - ושיוביל גם לסיבוב הופעות חדש, אך לא של חברי הלהקה עצמם - אלא של ה"אווטארים" שלהם, דמויות ממוחשבות שעוצבו במיוחד.