על אף שהישראלים אוהבים את הכנרת ואוהבים לבקר בחופיה, מעטים האנשים שמכירים את עולם החי העשיר הנמצא בה. 20 שנה עקב משה אלפרט אחרי החיים בימה, הפך ממש לחלק מהנוף, עד שיצר את סרטו החדש "כנרת – ים של חיים". הטריילר שיצא היום (שני), מבטיח הצצה לכנרת כפי שלא הכרנו אותה. את הסרט מלווה פס קול שהוקלט במיוחד - הולחן על ידי עילי בוטנר, בוצע על ידי ירדנה ארזי ואדר גולד ובהפקתו המוזיקלית של אורי אופיר.

בסרט עוקב אלפרט אחרי גורת חתולי ביצות שאיבדה את אמא שלה ונותרה לבד. הצילומים החלו עם הריונה של החתולה האם, דרך רגע הלידה, עוקבים אחרי החתולה כשאמא שלה מתה ועד הפיכתה לחתולה בוגרת עם משפחה וגורים משלה. העבודה על הסרט דרשה קירבה לחתולים, שרגישים מאוד לנוכחותם של בני האדם. לכן גידל אותם היוצר בסביבה מיוחדת שבנה, שמנסה לדמות את סביבת החיים הטבעית בכנרת, במטרה ליצור קירבה אמיתית ואמון בו ובמצלמה שלו.

מתוך הסרט "כנרת - ים של חיים" (צילום: משה אלפרט)
מתוך הסרט | צילום: משה אלפרט

זהו סרטו השלישי של אלפרט. סרטו הראשון, "ארץ בראשית", יצא ב-2010 וסיפר שלושה סיפורים מקבילים – את סיפורם של זאבי הגולן, חתולי הביצה של הכנרת והיעלים של מדבר יהודה. סרטו השני "יללת הזאבים", שיצא ב-2013, עקב אחרי הלהקה ברמת הגולן וסרטו החדש מתמקד בחתולים שהתחיל לצלם אז. מטרתו של הבמאי היא "לשתף את תושבי ישראל בחוויותיו ומהמפגש עם עולם הטבע ועם היצורים המדהימים החולקים איתנו את אדמה".

הסרט "כנרת – ים של חיים" יצא לאקרנים ב-5.8.21