המאבק של בריטני ספירס לסיים את המשמורת של אביה עליה הצליח: ג'יימס ספירס, אביה של הזמרת המצליחה, ביקש הלילה (ביו שלישי לרביעי) מבית משפט בלוס אנג'לס לסיים את האפוטרופוסות שלו על בתו לאחר 13 שנים. הוא הסביר כי "הנסיבות השתנו בחודשים האחרונים".

בבקשה שהגיש האב לבית המשפט הוא הבהיר כי "האירועים האחרונים הנוגעים לאפוטרופוסות הטילו ספק באשר לנחיצותה בעקבות השינוי בנסיבות". האב אמר לשופט כי יש "לשקול ברצינות האם יש עדיין צורך במשמורת שכזו". האב הוסיף בעתירה לבית המשפט כי "אם גב' ספירס מאמינה שהיא תוכל להתמודד עם חייה, מר ספירס מאמין שהיא צריכה לקבל את ההזדמנות הזו".

ההסדר שבו קיבל ג'יימס ספירס את המשמורת על בתו אושר בבית המשפט ב-2008, וקבע כי כל ענייניה האישיים והעסקיים של בריטני הופקדו בידי אביה. מדובר בהצלחה למאבק שמנהלת הזמרת בת ה-39 בדרישה להסיר את האפוטרופוסות. בחודש יוני האחרון היא כינתה את ההסדר "פוגע ומשפיל" בבית המשפט.

בחודש שעבר אמר ג'יימי ספירס בפעם הראשונה כי הוא מוכן להפסיק את האפוטרופוסות, אך לא נתן מסגרת זמן לכך. לבריטני יש אפוטרופוס שני, שאחראי לענייניה האישיים והרפואיים. עם זאת, לפי העתירה שהוגשה הלילה לבית המשפט – האפוטרופוסות עליה תופסק לחלוטין. "גב' ספירס הוכיחה לאחרונה רמת עצמאות המעוררת ספק אם יש צורך בשמירה עליה", נכתב בבקשה שבה אף צוין כי הזמרת שכרה עורך דין שבחרה ונהגה שוב לבד.

מעריצים של בריטני ספירס מפגינים מול ביהמ"ש בלוס אנ (צילום: רויטרס)
מעריצים של בריטני ספירס מפגינים מול ביהמ"ש בלוס אנג'לס | צילום: רויטרס

ההחלטה אם לסיים את הסדר האפוטרופוסות על בריטני מוטלת על שופטת בית המשפט בלוס אנג'לס ברנדה פני, כאשר הדיון צפוי ב-29 בספטמבר. ההסדר שנחתם על ידי בית המשפט ב-2008 הגיע בעקבות התמוטטות נפשית שעברה. בסוף 2009 היא חזרה להופיע, הקליטה עוד כמה אלבומים ויצאה לסיבובי הופעות עולמיים - עד ההופעה האחרונה שלה בסוף 2018.

ספירס, המרבה לשתף בחייה לעתים קרובות בעמוד האינסטגרם שלה, עדיין לא הגיבה להחלטתו של אביה. המאבק של בריטני זכה לתמיכה מצד מעריציה הרבים, שאף יצאו למאבק בקריאה לשחרר אותה מידי אביה. עורך דינה של הזמרת, מת'יו רוזנגרט, כינה את ההתפתוחת המפתיעה בפרשה "מוצדקת".

"הגשת הבקשה הזו מייצגת ניצחון משפטי נוסף לבריטני ספירס - ניצחון משמעותי וצדק", הוסיף עו"ד רוזנגרט. "נראה שמר ספירס מאמין שהוא יכול לנסות להימנע מהאחריות שלו ומהצדק, כולל לשבת לתצהיר מול המושבעים ולענות על שאלות תחת שבועה". הוא הוסיף כי בריטני ספירס "תמשיך לברר את כל האפשרויות העומדות לרשותה".