אחרי מאבק ארוך - בריטני ספירס חופשייה מהאפוטרופסות של אביה: על פי דיווחים הלילה (בין חמישי לשישי) בארה"ב ג'יימס, אביה של ספירס, חתם על המסמכים שלפיהם הוא נסוג משליטתו על חייה ועל הונה של בתו. למרות זאת, ג'יימס ספירס הכחיש את הטענות נגדו - ואמר כי אין שום סיבה לשנות את המצב הקיים, אך הוא לא מאמין שמאבק ציבורי סביב האפוטרופסות יהיה הדבר הנכון עבור בריטני. בית המשפט צפוי להכריע בהמשך מי ימונה לאפוטרופוס במקומו. 

המאבק החל לפני כמה חודשים, עם עדות ווירטואלית שפרסמה בריטני והועברה לבית המשפט. בשיחת טלפון בת כ-20 דקות טענה ספירס שנכפה עליה להשתמש בהתקן תוך-רחמי כדי למנוע ממנה להיכנס להיריון וקבעה: "זה נקרא סחר בסקס". עוד הוסיפה שהוכרחה ליטול את התרופה הפסיכיאטרית ליתיום בניגוד לרצונה. "זה סם חזק, אפשר לאבד את השפיות אם לוקחים את זה יותר מ-5 חודשים. הרגשתי שיכורה. לא יכולתי לנהל שיחה עם אימא או אבא שלי על כלום", סיפרה הכוכבת.

שלט מהמחאה של בריטני ספירס (צילום: GettyImages-Rich Fury / Staff)
שלט מהמחאה של #לשחרראתבריטני | צילום: GettyImages-Rich Fury / Staff

ספירס המשיכה בעדותה והביעה את תסכולה על כך שהיא לא יכולה לצאת לחופשה מהעבודה, להיפגש עם חברים, להתחתן או להביא עוד ילדים לעולם. היא הוסיפה וביקרה את משפחתה בעקבות צעדיהם בשנים האחרונות: "המשפחה שלי לא עשתה שום דבר. כל דבר שעשיתי היה צריך לעבור את האישור של אבא שלי. אני רוצה להשתחרר".

הסכם האפוטרופסות של ג'יימס על בתו נחתם ב-2008, אז הייתה הזמרת מצויה במצב נפשי רעוע וסבלה מהתמוטטויות עצבים. מאז, לאורך השנים, צצו תיאוריות על כך שבריטני לכודה ושהיא רוצה להשתחרר מאביה, ששולט על ההון שלה המוערך בכ-60 מיליון דולר. המאבק סביב "שחרורה של בריטני", צבר תאוצה עם צאתו של הסרט "לשחרר את בריטני" בתחילת השנה הנוכחית.