תחרות מיס יוניברס העולמית, המשודרת ביותר מ-170 מדינות, תתקיים לראשונה בישראל. אילת תארח את האירוע שיתקיים בדצמבר. מיס יוניברס או מיס תבל היא תחרות המאגדת את כל הזוכות בתואר מלכת היופי במדינתן, לתחרות אחת הבוחרת את מלכת היופי הבינלאומית. המנחה יהיה הקומיקאי והמגיש האמריקני סטיב הארווי. מדובר על שלושה שבועות של אירועים טלוויזיוניים שישודרו בשידור חי לכל העולם, כולל אירועי חצי גמר וגמר נוצצים. 

"יש לנו מדינה מרהיבה עם אזרחים מדהימים שבתושייה וביצירתיות יודעים להתגבר על כל מכשול", אמר שר התיירות, יואל רזבוזוב, "וזאת גם הסיבה שתחרות מיס יוניברס העולמית החליטה לחגוג את שנת השבעים להיווסדה דווקא כאן בישראל. למרות האתגרים שמציבה בפנינו הקורונה יש ליצור עוגנים תיירותיים שיקדמו ויציגו את ישראל לעולם, ליום שאחרי הקורונה. תחרות מיס יוניברס היא ללא ספק עוגן חשוב ומשמעותי אותו נקיים בישראל בכפוף ובהתאם לכל ההנחיות להן נדרש". הישראלים האמונים על הבאת התחרות לישראל הם המפיקים טלי אשכולי ואסף בלכר והיא תתקיים בחסות ארגון מיס יוניברס העולמי בשיתוף עם משרד התיירות הישראלי ועיריית אילת.

סטיב הארווי ומיס הפיליפינים (צילום: Paras Griffin, Getty Images)
סטיב הארווי ינחה | צילום: Paras Griffin, Getty Images

לתחרות צפויות להגיע כ-100 משלחות מכל העולם, בהן יותר מ-1,200 חברי משלחות רשמיות. לפי נתונים רשמיים - לתחרות יש יותר ממיליארד צופים בכל העולם והתקווה מצד המארגנים שהיא תגביר את החשיפה לישראל. פאולה שוגארט, נשיאת ארגון מיס יוניברס: "במשך כמה שנים אנחנו שואפים לאירוח התחרות בישראל. השנה כשעמדנו בפני בחירת המדינה המארחת, ישראל התבלטה במיוחד, גם בזכות האופן בו התמודדה עם נגיף הקורונה. תוך עבודה שוטפת עם ממלא מקום ראש עיריית אילת, אלי לנקרי, משרד התיירות וההפקה הישראלית, החלטנו שישראל היא המקום הטוב ביותר לארח את מיס יוניברס בדצמבר הקרוב".