אולי השם "בלאקפינק" לא מצלצל לכם מוכר, אבל מדובר על אחת מלהקות הפופ הקוריאני, קיי-פופ בקיצור, המצליחות בעולם. לרגל חגיגות 5 שנים להיווסדן הן מוציאות סרט תיעודי חדש שכולל קטעים בלעדיים מאחורי הקלעים וריאיונות עם חברות הלהקה. ההקרנה היא אירוע בין-לאומי חד-פעמי (או דו-פעמי, ליתר דיוק), בו משתתפות 100 מדינות ברחבי העולם. לכל המעריצים המודאגים, גם ישראל בפנים, ותקרין את הסרט בתאריכים 4 ו-8 באוגוסט.

רז, שמעריצה את הלהקה, מספרת על ההתרגשות מהקרנת הסרט: "לא ידענו אם זה יגיע לארץ אבל ברגע שהודיעו שזה יגיע הייתה התלהבות גדולה בקבוצות וואצאפ ובאינסטגרם, ישר קבעתי עם חברות". רז היא חלק מקהילת מעריצי ומעריצות הקיי-פופ בארץ שהולכת וגדלה. היא עוקבת אחרי הלהקה מהיום שקמה - מכירה את הזמרות, קונה אלבומים ומוצרים נלווים ומקווה שיום אחד כולם ישמעו אותן: "אני מקווה שעוד אנשים ייחשפו ל"בלאקפינק" כי הן מדהימות ומוכשרות ומושכות את העיניים עם מוזיקה מקפיצה וממכרת, ובכלל אני מקווה שעוד אנשים יכירו את הז'אנר של הקיי-פופ שמתחיל לתפוס תאוצה בארץ. אם אנשים ייפתחו למוזיקה בעוד שפות הם יגלו עולם ומלואו".

 זה לא הסרט התיעודי הראשון שנעשה על הלהקה. בשנה שעברה פורסם בנטפליקס הסרט "BLACKPINK: LIGHT UP THE SKY" שליווה את הלהקה במשך חודשים. הסרט ההוא הציף ביקורת ציבורית קשה נגד תעשיית המוזיקה בקוריאה שמביאה את כוכביה לקצה גבול היכולת. בנות הלהקה עזבו את הבית כשהיו נערות וגדלו בחברת הענק YG, שעומדת גם היום מאחורי הצלחת הענק של להקת הבנות. הסרט הציף את הקושי הגדול של הכוכבים ושם זרקור על שיעור ההתאבדויות הגבוה בתחום.

 

View this post on Instagram

A post shared by BLΛƆKPIИK (@blackpinkofficial)

הסרט החדש, שיוקרן ברשת yesPLANET יעקוב אחרי בנות הלהקה - ג'יזו, ג'יני, רוז'ה וליזה. יחד הן נחשבות ללהקת הבנות הפופולרית בעולם עם מספר לא מבוטל של להיטים כמו "Kill This Love" שעבר את מיליארד הצפיות ביוטיוב ו"How You Like That" עם הפתיחה החזקה בהיסטוריה לקליפ ביוטיוב. הישג משמעותי ללהקה נרשם כשהיו להקת הקיי-פופ הראשונה להופיע בפסטיבל המוזיקה הנחשב "קואוצ'לה".