עם כל הכבוד לנסיך הארי, מייגן מרקל ואופרה ווינפרי - משפחת המלוכה הבריטית ידעה לאורך השנים סכסוכים עסיסיים לא פחות, כולל אחד שמתנהל ממש בימים אלה: הקרב בינה לבין ענקית הסטרימינג נטפליקס, בצל העונה האחרונה של סדרת הדרמה "הכתר". הסדרה המלכותית, מיותר לציין, אף פעם לא זכתה ליחס של כבוד אצל בני המשפחה, אבל העונה הרביעית שלה, זו שהציגה בהרחבה את סיפורה של הנסיכה דיאנה, כבר ספגה טענות על פברוק מוחלט של סצינות. אז איך מגיבים על כך בנטפליקס? מכינים סרט דוקו חדש ונפיץ על המשפחה, אלא מה.

לפי דיווח של מגזין הדיילי מייל הבריטי, אם הנסיך צ'ארלס הרגיש רדוף בעקבות העונה האחרונה של סדרת הדרמה, זו שהציגה אותו באור שלילי למדי בכל הנוגע ליחסיו עם דיאנה - המצב רק הולך להחמיר. בחברה, כך מתברר, עובדים בימים אלה על סרט תיעודי חדש, המשך לסרט "דיאנה: במילותיה שלה" שיצא בשנת 2017. בסרט, שצפוי לעלות במהלך השנה הבאה לרגל ציון 25 שנה למותה של הנסיכה, היוצר טום ג'נינגס מתכנן לחשוף שעות של הקלטות אודיו של דיאנה שטרם שודרו, ובוצעו לטובת ספר ביוגרפי עליה שפורסם ב-1992 על ידי אנדרו מורטון.

"יש שבע שעות של הקלטות שדיאנה ביצעה עבור מורטון", הסביר ג'נינגס בשיחה עם המגזין, "בסוף הגענו לסרט באורך של שעתיים, שמשתמש רק בשעה אחת מתוכן". עכשיו, הוא מסביר, הגיעה העת להשתמש בשש השעות הנותרות: "אנחנו חושבים לעשות משהו בשנה הבאה, שהיא השנה ה-25 למותה של דיאנה והשנה ה-30 לספר של מורטון", סיפר, "יהיה עניין מחודש בדיאנה, וגם העונה החמישית של 'הכתר' תצא לאור". לפי המגזין, כמה מאותן הקלטות של הנסיכה צפויות להיות "מזיקות" עבור המשפחה המלכותית. 

עוד לפני שזכה לסרט המשך, "דיאנה: במילותיה שלה" כבר עורר מחלוקת לא קטנה בבריטניה, לאחר שכלל וידוי של דיאנה, בקולה, על כך שניסתה לבצע לעצמה בכוח הפלה כשהייתה בהריון עם בנה וויליאם, וכיצד תפסה את צ'ארלס בעודו מנהל שיחת סקס טלפונית עם הפילגש שלו. בשנה שעברה, במקביל לעליית העונה הרביעית של "הכתר", הסרט השנוי במחלוקת עלה גם בנטפליקס - כשחברת הסטרימינג אף מתגאה בכך שהוא "עונה" על כמה מהשאלות שצפות בסדרה, מה שעורר את זעמם של מקורבים למשפחה.