אחד המיזמים הכי מדוברים להנצחת השואה חשף בפני יותר ממאה מיליון צופים את סיפורה המצמרר של הנערה אווה היימן, שנרצחה באושוויץ ותיעדה את חודשיה האחרונים ביומן. הסרט של חברת Stelo שיצרו מתי ומאיה כוכבי הצליח לרגש רבים שעקבו אחריו באינסטגרם ועכשיו ב-N12. סיפורה של ילדה בשואה: כך זה נראה. 

כשהנאצים פלשו להונגריה ב-1944 אווה היימן הייתה נערה בת 13. הדברים שהעסיקו אותה עד אז היו חברתה הטובה ואהבה צעירה ומרגשת. כמו נערות רבות בגילה, היא תיעדה את חייה ומחשבותיה ביומן. עשרות שנים לאחר שאווה שיתפה את סיפורה בדיו, התיאורים שלה התעוררו לחיים בסיפורי אינסטגרם (סטוריז) ובסרט מקורי.

הפרויקט המיוחד מבוסס על יומן אישי שהשאירה אחריה אווה, שעובד לתסריט והופק עם צוות של כ-400 אנשי הפקה, שחקנים וניצבים, ששחזרו את חייה של הנערה. הסרט חולק לסטוריז מצולמים אשר מבוססים על היומן הכתוב, אשר מתארים את האירועים בחודשים האחרונים לחייה, החל מהיכרות עם משפחתה וחברותיה, דרך פלישת הנאצים לעיר מגוריה, החלת חוקי הגזע והטלאי, העקירה מהבית והמעבר לגטו, האלימות, ועד לעלייתה לרכבת לאושוויץ.  

מטרת "הסטורי של אווה" היא להציע דרך רלוונטית וחדשנית ללמד ולשמר את זיכרון השואה כיום, בעיקר בקרב צעירים, במיוחד בתקופה של אנטישמיות מתגברת ועל רקע מספרם ההולך ומתמעט של ניצולי השואה. ההפקה פורצת הדרך הותאמה במיוחד לצפייה דרך מסכי טלפון ומציעה דרך חדשה להנצחת השואה תוך חיבור בני הנוער לזיכרונה.

מאז עלה לאוויר, בשנת 2019, הסרט גרף יותר מ-300 מיליון צפיות ברחבי העולם ושורה של פרסים יוקרתיים, בראשם פרס ה-Webby, הנחשב לאוסקר של העולם הדיגיטלי. "הסטורי של אווה" נחשב כיום לפרויקט ההנצחה המצליח ביותר בעולם והוא הצליח להנגיש את אירועי השואה למאות מיליוני צעירים שלפני כן לא נחשפו אליהם.