צעד נוסף בדרך לשגרה אמיתית: אחרי שנה וחודשיים בהם היו סגורים בשל התפרצות מגפת הקורונה בישראל, הרשתות הגדולות של בתי הקולנוע צפויות לפתוח שעריהן ביום חמישי הבא, 27.5. ההחלטה על הפתיחה המחודשת נגזרת מההחלטה הצפויה של משרד הבריאות לאפשר הכנסת ילדים למתחמי בתי הקולנוע באישור מיוחד.

רשתות "סינמה סיטי", "יס פלאנט" ו-"לב", שהיו סגורות מחודש מרץ 2020 בגלל הנגיף, נערכות לחזרה לפעילות לקראת סוף השבוע הבא. לפני כשבועיים פרסמנו את המתווה שיוביל לפתיחה המחודשת של בתי הקולונוע, במסגרתו יורשו להיכנס 20-30% ילדים ובכך יופחת משמעותית הסיכון להתפשטות הנגיף.

במשרד התרבות והבריאות ביצעו בשבועות האחרונים דיונים קדחתניים עם הגורמים בענף במטרה להגיע להסכמות כיצד תיעשה חזרה בצורה הבטוחה ביותר. מלבד לעניין הילדים, מסתמן כי אולמות הקולנוע יחולקו לתו סגול ותו ירוק. עוד אומרים במשרד התרבות כי הפרטים המלאים של המתווה המתגבש, עליו דיווחנו בעבר, צפויים להתפרסם בתחילת השבוע.

בין הסרטים אשר יוקרנו עם פתיחת האולמות: וונדר וומן בכיכובה של גל גדות, הסרט טרולים ועוד רבים, כך מפרסמים ברשת בתי הקולנוע "הוט". ברשת רב חן, למשל, כבר הודיעו לעובדים על חזרה לפעילות ב-27.5 אחרי שהיו בחל"ת יותר משנה.