המדינה הראשונה שתתחרה באירוויזיון - מבלי שהנציג שלה יופיע על הבמה: בהחלטה תקדימית, רשת השידור האוסטרלית SBS הודיעה היום (שלישי) שלא תוכל לשלוח את הנציגה הנבחרת לאירוויזיון 2021 להולנד עקב הגבלות הקורונה והיא תתחרה מרחוק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מצב התפשטות המגפה באוסטרליה אומנם נחשב לאחד הטובים בעולם, אך קיימות בה הגבלות טיסה חריפות שלא מאפשרות לתושבי המדינה לצאת ממנה. לפיכך, הנציגה הנבחרת לתחרות, Montaigne, לא תוכל לבצע את השיר שלה "Technicolour" על הבמה ברוטרדם בשידור חי. זו הפעם השנייה בה אותה זמרת מתבשרת שלא תיסע לאירוויזיון - לאחר שנבחרה לייצג את אוסטרליה ב-2020, לפני שנודע על ביטול התחרות. 

עם זאת, אוסטרליה עדיין תהיה חלק מהתחרות השנה: כל מדינה התבקשה להפקיד מראש בידי ההפקה הופעת גיבוי שהוקלטה "לייב טו טייפ", למקרה שיימנע ממנה להגיע ולהתחרות באולם התחרות בהולנד - ואותה הופעת גיבוי תשודר בערב חצי הגמר הראשון אליו שובצה אוסטרליה, ב-18 במאי.

זו הפעם הראשונה, כאמור, שדבר כזה קורה באירוויזיון - ולא ברור איך זה ישפיע על סיכוייה של אוסטרליה להעפיל לגמר השנה. המדינה שובצה בשלב שבו מתחרה גם ישראל - וייתכן ששידור ההופעה המוקלטת מראש של אוסטרליה יוביל לכך שלא תעפיל לגמר, למרות שבכל השתתפויותיה עד היום אוסטרליה עלתה לגמר.

אוסטרליה משתתפת באירוויזיון מאז 2015 - אז הגיעה למקום החמישי. שנה לאחר מכן, בתחרות בשטוקהולם, הגיעה להישג השיא שלה - המקום השני. באירוויזיון האחרון שנערך בתל אביב ב-2019, היא הגיעה למקום התשיעי עם השיר "Zero Gravity" עם אחת ההופעות המרהיבות בתולדות התחרות.